Latvijas kausa izcīņa riteņbraukšanā iezīmē iespējas sacensībām e-vidē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 1 mēneša.

Maijā pirmo reizi vēsturē notika Latvijas kausa izcīņa šosejas riteņbraukšanā, kas risinājās digitālā vidē ar īpašas lietotnes starpniecību. Turklāt viens no sacensībās izmantotās un visā pasaulē populārās lietotnes „Zwift” autoriem ir latvietis, un tieši tas palīdzēja aizvadīt unikālās Latvijas kausa sacensības.

Salīdzinot ar citiem e-sportiem, riteņbraukšanā nav jāsēž ērtā krēslā un jāspiež pogas uz pults, bet kārtīgi fiziski jāpiepūlas. Latvijas e-basketbola līga bija pirmais vietējais sporta čempionāts, kas koronavīrusa pandēmijas laikā pārcēlās uz digitālo vidi. Tiesa, basketbola līgā sacensības notiek virtuālajā basketbolā, kur nav nepieciešamas fiziskas iemaņas vai sagatavotība. Savukārt riteņbraukšana digitālajā vidē tik tiešām ir sportiska, jo jāmin pedāļi, pārvarot simulētos kāpumus un kritumus trasē. 

Pirmoreiz aizvadīta Latvijas kausa izcīņa riteņbraukšanā e-vidē
00:00 / 05:00
Lejuplādēt

Digitālajā platformā „Zwift” Latvijas kausa izcīņā uzvaru pēdējos metros nodrošināja Pasaules tūres riteņbraucējs Krists Neilands. Uzvarētājam sekoja Toms Skujiņš un kalnu riteņbraukšanas pārstāvis Mārtiņš Blūms, kurš Latvijas Radio atzina, ka bija ļoti saistoši samērot spēkus ar šosejas profesionāļiem. Blūms jau iepriekš bija piedalījies līdzīgās sacensībās, un viņš uzsvēra, ka jāizprot virtuālās vides īpatnības, jo braucēju ātrums tiek aprēķināts pēc jaudas vatos uz svara kilogramu, bet tas nav gluži tas pats, kas spēkošanās dabiskā vidē.

Startēja 70 Latvijas riteņbraucēju, viņu vidū arī visi spēcīgākie Latvijas šosejas un MTB velosportisti - Skujiņš, Neilands, Blūms, Emīls Liepiņš, Oskars Muižnieks, Māris Bogdanovičs un citi. Dalībnieku vidū bija daudzi Latvijas jaunatnes izlašu sportisti, kā arī amatieri un dāmas. Sportisti atradās katrs savā mājvietā, bet viņu velosipēdi bija savienoti ar viedajiem velotrenažieriem.
 
Sacensību rīkotājs Kaspars Garda Latvijas Radio atzina, ka pirmais šādā formātā sarīkotais Latvijas kauss ir izdevies, bet vēl ir daudz iespēju pilnveidoties. Viņš uzsvēra, ka sacensības izdevās negaidīti labi pirmajai reizei un pulcēja daudz dalībnieku.

Viens no "Zwift" dibinātājiem ir amerikānis ar latviešu saknēm Skots Bargers, kam mamma ir no Ludzas, bet pats viņš dzimis Kalifornijā,

pastāstīja Garda. Pirms pāris gadiem Garda bijis pārsteigts, ka Bargers viņu sarakstē uzrunāja latviski. Tiesa, kopš "Zwift" kļuvis par daudzu simtu miljonu investīciju uzņēmumu, komunikācija vairs nav tik aktīva. 

Latvijas kausa izcīņas dalībnieki veica 40 kilometru virtuāli distanci Austrijas pilsētas Insbrukas ielās un apkārtnes ceļos.

Tika veikti vairāki apļi ar izteiktu kāpumu katrā no tiem. Pirmās 15 minūtes riteņbraucēji veica kopīgi vienā lielā peletonā. Uzreiz pēc tam temps kļuva ļoti liels. Solo atrāvienā devās Artūrs Sisoļatins, kurš pēc vairākiem kilometriem tika panākts. Pamazām līderu grupa kļuva mazāka. Tempu tās priekšgalā kurināja gan Skujiņš, gan Neilands un Blūms. Tieši šī trijotne arī spēja aizbēgt no tuvākajiem sekotājiem. Labāko sešiniekā iekļuva arī Artūrs Sisoļatins, Kaspars Serģis un Māris Bogdanovičs.

Riteņbraukšanas federācijas pārstāvis Toms Markss atzina, ka aizvadītās sacensības ir labs pamats tam, lai apsvērtu iespēju šādā formātā nākotnē rīkot, piemēram, Latvijas čempionātu. Organizatoriem ir arī izaicinājumi, piemēram, jānodrošina, lai visi dalībnieki iesniegtu godīgu informāciju par savu svaru, jo no tā ir atkarīgs lietotnē izskaitļotais braucēja ātrums. 

Neklātienes sacensības „Zwift” lietotnē koronavīrusa pandēmijas laikā kļūst arvien populārākas. Tomēr šī varētu būt tā reize, kad krīze izgaismojusi ceļu alternatīvai dažādu riteņbraukšanas sacensību norisei arī tad, ja to neļauj laikapstākļi vai kādi citi šķēršļi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti