Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Kaislības basketbola laukumos Eiropā noris bez Latvijas

Jaunajā BMX braucēja Stūriška uzklausa olimpiskā čempiona Štromberga padomus

Jaunā BMX braucēja Stūriška uzklausa olimpiskā čempiona Štromberga padomus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Viena no Latvijas nākotnes BMX cerībām ir Veronika Stūriška. Viņa treniņus aizvada Valmierā, Māra Štromberga BMX trasē. Šoreiz Veronikas treniņu vēro sportists, kurš viņas vecumā Eiropas junioru čempionātā izcīnīja bronzas medaļu, gadu vēlāk viņš bija trešais pasaulē... bet vēl pēc četriem gadiem viņš bija jau Eiropas, pasaules un olimpiskais čempions – pats Māris Štrombergs.

Štrombergs sevi par treneri nesauc, lai gan reizēm Amerikā, kas ir viņa pastāvīgā dzīves vieta, un arī citviet pasaulē viņš labprāt piedalās jauno talantu nometnēs. Viņaprāt, Veronika šobrīd tuvojas brīdim, kad iezīmēsies, ko viņa var sasniegt pieaugušo sportā.

"Ir vai nav. Ir jābūt tādam klikšķim. Tāpēc arī man būs interesanti redzēt pie kādiem sīkumiem, ko tu uzreiz redzi, būtu jāpiestrādā. Vai trūkst tehniskais, starts, vai pie lēkšanas... Sievietēm un meitenēm īpaši svarīgs ir starts un lēkšanas tehnika," treniņā redzēto komentēja Štrombergs.

Veronikas treneris ir Ģirts Kātiņš. Viņa audzēkne ir arī patlaban Latvijas sieviešu BMX riteņbraukšanas līdere Vineta Pētersone. Tikmēr Veronika pirmo gadu sacensībās brauc no pieaugušo astoņus metrus augstā starta kalna. Pirmie lielie lēcieni izmēģināti tikai šovasar, bet Veronika ar to ir apmierināta.

Kātiņš Veroniku raksturo šādi: "Mērķtiecība. Vienā vārdā. Tikai neizdegt, galvenais. Visu laiku, lai būtu āķis lūpā."

Vasarā Veronika trenējas gan Smiltenes trasē, gan ļoti bieži no dzimtās Jaunpiebalgas brauc uz treniņiem Valmierā, kur apstākļi ir maksimāli pietuvināti starptautiskām sacensībām.

"Jau minoties redz – jauda tur ir. Spēks tur ir. Augot meitenēm ir jāmācās savādāk nekā čaļiem. Ja puikām ir jāiemācās braukt uz pakaļējā [riteņa] momentāli, tad meitenēm ir jāiemācās lēkt," teica Štrombergs, dodot jaunajai sportistei arī virkni noderīgu padomu.

"Pieredze ir jākrāj. Bez pieredzes nekā... Vislabākā pieredze ir dabūt pa kāju. Pieļaut kļūdu, un no tā arī iemācās. Tā diemžēl ir. Augot līdz elitei, labāk ir mazāk uzvarēt. Es pēc pieredzes saku. Tad motivācija labāk turas un tā gribēšana ir lielāka nekā, ja no 10 līdz 18 gadiem katru gadu esi pasaules čempions, tā pazūd. Tiec līdz elitei un saproti, ka tomēr ir baigi grūti, ka te tik viegli vairs nevar vinnēt, tad viss – vairs nav tik interesanti. Ļoti daudz tādi talantīgi braucēji ir bijuši jauniešu gados," atzina Štrombergs.

Par Veroniku divkārtējais olimpiskais čempions teic: "Attieksme, potenciāls un... trešā lieta, es domāju, ... ir motivēta meitene. To jau arī var pie attieksmes likt. Es domāju, ka ir visas iespējas. Ir jāturpina darboties, un bija prieks man pašam redzēt dzīvajā. Es domāju – par [šo] meiteni vēl dzirdēsim!"

Par sarūpēto pārsteigumu – Māra klātbūtni treniņā - Veronika bija priecīga.

"Es zināju, ka viņš [Štrombergs] ir Latvijā. Es viņu nebiju satikusi šogad," pastāstīja Stūriška. "Ir forši, ka atbrauc divkārtējais olimpiskais čempions uz treniņu. Es ziņu, ka viņš ir no Latvijas un ko viņš ir sasniedzis, un ka es arī to varu. Ka tas nav neiespējami."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti