Eiropas BMX frīstaila čempionātā Zēbolds tiek tuvu pjedestālam, cer uz lielāku atbalstu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas BMX frīstaila riteņbraucējs Ernests Zēbolds ir gandarīts par novembrī izcīnīto 4.vietu Eiropas čempionātā, jo izdevās parādīt labāko sniegumu. Sportists Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" pauda cerību, ka tas palīdzēs nodrošināt lielāku atbalstu, lai tiektos pretim olimpiska mēroga mērķiem.

Eiropas čempionātā Maskavā BMX frīstailā parka disciplīnā Zēbolds palika soli no pjedestāla, tomēr par palikšanu bez medaļas riteņbraucējs nepārdzīvo, jo sasniedza līdzšinējā karjerā labāko rezultātu. Ernests cenšas trenēties ne mazāk kā divas reizes dienā un vairāk laika pavada uz divriteņa, lai iegūtu labāku braukšanas sajūtu. 

Uz divriteņa Zēbolds ar sportisku mērķi uzkāpa pirms 10 gadu vecuma sasniegšanas, bet viņam jāiegulda vēl lielāks darbs, lai 2024.gadā startētu Parīzes olimpiskajās spēlēs. Tam vajag lielāku atbalstu, lai varētu startēt vairāk sacensībās, kas jaunajā sezonā paredzētas arī Austrālijā un Japānā. Kopš BMX frīstails ir olimpiskā disciplīna, starp braucējiem ir būtiski pieaugusi konkurences sajūta un spriedze.

Ernests cer, ka sasniegtais rezultāts nodrošinās Latvijas Olimpiskās vienības atbalstu.

Viņam palīdz arī Latvijas Riteņbraukšanas federācija un sportists sagaida, ka 4.vieta Eiropas čempionātā nodrošinās lielāku atpazīstamību. 

"Cenšos iet pa solītim uz priekšu, lai varu tikt tur, kur gribu nokļūt," teica Zēbolds. "Redzu, ka esmu uz pareiza ceļa. Ieguldu labu darbu un redzu, ka ir arī rezultāts."

Sacensībās priekšnesums ilgst tikai minūti, bet Zēbolds uzsver, ka tik ilgu laiku nobraukt rampā un rādīt trikus nav vienkārši. Par katru pieļauto kļūdu rezultātā noņem punktus, turklāt Ernests iepriekš sportista gaitās ir pārliecinājies, ka tiesāšana ne vienmēr ir objektīva. Zēbolds uzskata, ka pēc parādītā snieguma Eiropas čempionāta finālā vajadzēja tikt arī Tomasam Grīnbergam, taču soģi otru latvieti atstāja ārpus labāko divpadsmitnieka. 

Treniņus Ernests sāk ar vienkāršiem trikiem, kas pamazām kļūst arvien sarežģītāki. Viņš uzsver, ka triku nav vērts nemaz sākt, ja ir kaut mazākās šaubas par izdošanos.

Lai kāptu vēl augstāk rezultātu tabulā, Ernests ir apņēmies mācīties sarežģītākus trikus. 

Ernests kādā treniņā guva arī skarbu mācību, vienīgo reizi izbraucot bez ķiveres. Pēc iesildīšanās riteņbraucējs jutās tik pārliecinoši, ka nolēma veikt sarežģītāku triku, bet aizlēca garām rampai un guva galvaskausa lūzumu. Tagad viņš skeitparkā visiem braucējiem bez ķiveres piekodina tomēr to uzlikt. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti