Sporta ziņas

BHL spēle "ASK Zemessardze/LSPA" - "Viljandi HC". Ilvars Reinholds

Sporta ziņas

Latvijas futbola virslīgas spēlē "Auda" uzvar "Valmieras" futbolistus un nostiprinās trešajā vietā

Kas jāmaina Latvijas sportā? - Pēc nāves Vienības velobraucienā policija sākusi kriminālprocesu

Vienības velobrauciena dalībnieka nāvējošo traumu apstākļus šķetinās kriminālprocesā

Septembra sākumā notikušais Vienības velobrauciens pulcēja vairāk nekā trīs tūkstošus dalībnieku, diemžēl ne visiem izdevās atgriezties mājās. Braucienā gūtu traumu dēļ dzīvību zaudēja seniors, un notikumu apstākļus izmeklēs policija kriminālprocesā. 

Šogad traģisks bijis posms, riteņbraucējiem sasniedzot Turaidas kalnu, kad līdz finišam atlikuši divi kilometri, un maksimālais ātrums var sasniegt pat 70 kilometrus stundā. Lai gan versijas par notikušo atšķiras, tur, iespējams, notika trīs velobraucēju sadursme. Divi cietušie ārstējas, bet viens no gūtajām traumām pēcāk mira. 

Latvijas Televīzijai zināms, ka bojāgājušais vīrietis bija seniors ļoti cienījamos gados, taču vecuma cenza ieviešana braucienā nav plānota arī turpmāk. Vienības velobrauciena organizators Igo Japiņš no intervijas atteicās, kamēr nav noslēgusies policijas izmeklēšana, bet rakstiski paskaidroja, ka lielāka vecuma dalībniekiem ir pieredze riteņbraukšanā. Japiņš apliecināja, ka

bojāgājušais dalībnieks startēja ne pirmo gadu.

"Braucienā nav obligāti jāsacenšas, katrs var izvēlēties sev piemērotu braukšanas ātrumu. Ja cilvēks gados ir aktīvs, par to varam tikai priecāties," norādīja Japiņš."Vecmeistari ir ļoti jūtīgi pret vecuma ierobežojumiem. Šāda veida velobraucienu dalībnieki gados ir velobraucēji ar pieredzi."

Valsts policija ierosinājusi kriminālprocesu pēc krimināllikuma panta par transporta kustības noteikumu pārkāpšanu. Šis pants gan būtu piemērojams tikai gadījumā, ja tiktu konstatēts, ka bojāgājušā riteņbraucēja nāvē ir vainojams kāds cits satiksmes dalībnieks.

Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) ģenerālsekretārs Toms Markss uzsvēra, ka visas drošības prasības Vienības braucienā bija ievērotas.

"LRF ir definējusi sacensību organizēšanas pamatnoteikumus, kas cita starpā paredz medicīnisko ekipāžu skaitu un Valsts policijas iesaisti. Šie un arī citi praktiskie organizēšanas punkti Vienības braucienā tika ievēroti," pauda Markss. "LRF neatbild par pasākuma laikā notikušajiem kritieniem vai citiem starpgadījumiem."

Seniora nāves gadījums nebija vienīgais starpgadījums ar nopietnām sekām – smagi kritieni bija arī citviet trasē.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Linda Bērziņa pastāstīja, ka no 3. septembrī Siguldā un pilsētas apkārtnē notikušā 33. Vienības velobrauciena NMPD slimnīcā nogādāja sešus velobraucējus, kuri guvuši traumas kritienos. Divos gadījumos traumas bijušas ļoti smagas, savukārt četri cilvēki slimnīcā nogādāti ar vidēji smagiem savainojumiem.

Velobrauciena organizators Japiņš norādīja, ka traģiskais Turaidas nobrauciens sacensību maršrutā ir bijis jau vairāk nekā 20 gadu. Viņš neatminas, ka iepriekš tur būtu notikuši nopietni kritieni. 

"Mēs ļoti skrupulozi izvērtējam situāciju. Apsveram vairākus pasākumus, sākot no braukšanas bez sacensību elementa, ātruma ierobežojumiem nobraucienā, trases maiņu un citus," pauda Japiņš. "Turpināsim dažādos veidos izglītot dalībniekus par braukšanas kultūru."

Vienības velobrauciena nolikumā rakstīts, ka organizatori neatbild par dalībnieku gūtajām traumām.

Tāpat norādīts, ka pasākumu organizēja SIA "Igo Japiņa sporta aģentūra" un Latvijas Kalnu divriteņu federācija sadarbībā ar Latvijas Riteņbraukšanas federāciju. Juridiskas personas pie kriminālatbildības nevar saukt – ja tiks konstatēti pārkāpumi pēc Krimināllikuma panta, pie atbildības sauks minēto organizāciju atbildīgos pārstāvjus.

Par transporta kustības kārtības vai drošības aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, ja tā izraisījusi smagas sekas, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, sabiedrisko darbu, naudas sodu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti