BMX riteņbraucēja Stūriška kļūst par U-23 pasaules čempioni

Veronika Monika Stūriška U-23 vecuma grupā sestdien Rokhilā uzvarēja pasaules BMX čempionātā, bet Parīzes olimpiskajām spēlēm elites grupā nekvalificējās Vineta Pētersone, ziņo Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Stūriška ceturtdaļfinālā piecu dalībnieču konkurencē pēc starta bija vien piektā, tomēr turpinājumā apsteidza divas no konkurentēm un kā trešā ātrākā iekļuva pusfinālā.

Cīņā par finālu "Silvas ziķeru" pārstāve startēja no astotā celiņa. Tas viņai neliedza pirmajā taisnē būt ātrākajai. Ārmala pirmajā virāžā Jaunpiebalgas vidusskolas 12.klases skolnieci lika uz brīdi zaudēt līderes godu, tomēr pārliecinošais sniegums trasē ļāva viņai finiša taisnes beigās atgūt līderes godu un izcīnīt uzvaru.

Arī finālu Stūriška sāka no astotā celiņa un jau no pirmajiem metriem bija pārliecinoši ātrākā, prasmīgi pārejot uz iekšmalu pirmajā virāžā. Trases turpinājumā Latvijas braucēja savas pozīcijas vēl nostiprināja, kļūdas nepieļaujot arī finiša taisnē.

Elites grupā Pētersone ceturtdaļfinālā startēja spēcīgā trešajā braucienā. Startā viņai līdz galam neizdevās pirmais lēciens, pēc kura viņa nonāca astotajā vietā. Cēsniece prata apsteigt divas sportistes un finišēt sestajā vietā, kas sacensību noslēgumā Latvijas sportistei deva 23.vietu.

Vairākas braucējas no valstīm, kas nekvalificējās Parīzes olimpiskajām spēlēm pēc nāciju ranga bija Pētersonei priekšā, neļaujot viņai kvalificēties Parīzes spēlēm.

Vīriešiem U-23 grupā Emīls Mārtiņš Treimanis ("Valmiera"/"Tālava"), kurš ceturtdaļfinālam kvalificējās pēc trešās vietas astotdaļfinālā, ceturtdaļfinālu uzsāka no otrā celiņa.

Sešu braucēju konkurencē valmierietis no starta aizbrauca piektais, un līdz pat pēdējai taisnei trenera Olafa Lakuča audzēknim neizdevās pakāpties augstāk. Tomēr, izcili veicot finiša taisni, viņš apsteidza divus Nīderlandes braucējus un iekļuva pusfinālā.

Pusfinālā Treimanis, startējot no vidus celiņa, pirmajā virāžā iebrauca kā ceturtais ātrākais. Virāžas izejā priekšā krita brauciena līderis, līdzi paraujot arī otrās un trešās vietas īpašniekus. Treimanis gandrīz izvairījās no kritiena, tomēr krītošais Austrālijas braucēja velosipēds uzkrita virsū Latvijas braucējam, un krita arī Treimanis. Finišā viņam nācās samierināties ar septīto vietu, sacensību noslēgumā izcīnot 13.vietu.

Junioru konkurencē ceturtdaļfinālā startēja divi Latvijas braucēji Edgars Langmanis un Kristers Apels.

Apels startēja pirmajā no četriem ceturtdaļfināliem. Pirmajā taisnē viņš sīvi cīnījās par ceturto vietu. Esot piektajā pozīcijā, viņam tieši priekšā taisnes vidū krita viens no konkurentiem, un Latvijas sportistam bija pārāk maz laika un vietas, lai kritušo braucēju apbrauktu. Trenera Edžus Treimaņa audzēknis aizskāra velosipēdu un pats krita, vēlāk finišu nesasniedzot. Sacensību noslēgumā viņam tika dalīta 20.vieta.

Langmanis no "BMX Rīga"/RRS, startējis otrajā ceturtdaļfināla braucienā no pirmā celiņa, neveiksmīgi veica pirmo tramplīnu, knapi noturoties uz velosipēda un izbraucot no trases. Konkurenti priekšā kļūdas nepieļāva, liedzot latvietim iekļūt pusfinālā. Finišā Latvijas braucējs ieņēma sesto vietu, kas noslēgumā deva 19.vietu.

Junioru grupā sievietēm "BMX Rīga"/RRS pārstāve Paula Kibare, startējot no sestā celiņa, pirmajā taisnē izvirzījās ceturtajā vietā sešu braucēju konkurencē. Pirmajā virāžā Kibare bija ārmalā un nonāca sestajā vietā. Krītot priekšā esošajai itālietei, Latvijas sportiste finišēja piektajā vietā, noslēgumā izcīnot 18.vietu.

Vīriešu elitē, kur latvieši netika tālāk par astotdaļfinālu, finālā uzvarēja Francijas BMX leģenda Žoriss Dodē, otrajā vietā finišējot nīderlandietim Niekam Kimmanam, bet trešajā - vēl vienam franču braucējam Silvēnam Andrē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti