Riteņbraucējs Liepiņš: Kritienā biju zaudējis 10% ādas, tagad jau gatavojos sezonai

Vienam no labākajiem Latvijas šosejas riteņbraucējiem Emīlam Liepiņam smaga kritiena dēļ septembrī bija jāizlaiž Eiropas čempionāts, bet traumas viņš jau ir gandrīz pilnīgi sadziedējis, un sarunā ar Latvijas Radio pastāstīja, ka pēc komandas nomainīšanas gatavojas nākamajā sezonā sevi parādīt līdera lomā.

Četras sezonas Liepiņš aizvadīja Pasaules tūres komandā "Lidl-Trek", bet jau vasarā Latvijas un Baltijas čempions noslēdza līgumu ar citu augstākā līmeņa vienību Nīderlandes "DSM-Firmenich". Kad paziņot par līguma noslēgšanu, ir komandas ziņā, tādēļ publiski par Emīla pārcelšanos uz jaunu komandu kļuva zināms tikai novembrī.  

Emīls Liepiņš par gatavošanos jaunajai sezonai
00:00 / 02:22
Lejuplādēt

Traumatiskā kritiena sekas Liepiņam gan bija mazākas, nekā varēja gaidīt pēc negadījuma apstākļiem.

"Kritiens bija nobraucienā, 75 kilometru stundā, zaudēju vismaz 10 procentu ādas. Nevarēju tur [Eiropas čempionātā] reāli startēt, jo bija baigi traki. Man sanāca sešas nedēļas vispār izlaist bez riteņa, jo bija celis traumēts, saites iekaisušas, ūdens celī, šuves un kas tik vēl," teica 31 gadu vecais Liepiņš. "Tagad plus/mīnus ir ok, āda ir atpakaļ, bet jūtu vēl celi. Tā [savainotā] kāja ir vārgāka nekā otra, bet ar fizioterapeitu un fiziskās sagatavotības treneri strādājam, lai viss būtu atkal līmenī."

Sarunā ar savu aģentu Liepiņš vienojās, ka karjerā ir nepieciešamas pārmaiņas, jo līdzšinējā komandā trūka iespēju sevi parādīt,

sacīkstēs lielākoties pildot palīga funkcijas. Ar "DSM-Firmenich" Liepiņš vienojās par līgumu uz vienu gadu, lai gan komanda uzreiz piedāvāja sadarbību uz ilgāku laiku. Liepiņš sarunās ar aģentu secināja, ka viena gada līgums vairāk motivēs parādīt maksimāli labāko sniegumu.

"Ar šo komandu ir vienošanās, ka man būs iespējas. Esmu aizgājis [uz "DSM-Firmenich"] kā sprinteris, un domāju, ka karjerai tas tikai nāks par labu," paskaidroja Liepiņš. "Jāpierāda sevi jau no pirmajām sacensībām. Labāk sevi pierādīt un tad runāt par [līgumu] pārējiem gadiem."

Liepiņš jau ir gandrīz drošs, ka 2024. gada sākumā kā komandas līderis dosies uz daudzdienu sacensībām Austrālijā, kur janvārī vienā posmā viņš finišēja sestais. 

Jaunajai sezonai Pasaules tūrē "DSM-Firmenich" ir pulcējusi spēcīgu sastāvu ar vienu no pasaulē labākajiem sprinteriem Nīderlandes riteņbraucēju Fabio Jakobsenu un francūzi Romēnu Bardē. Liepiņš uzskata, ka "DSM-Firmenich" būs pat spēcīgāki par "Lidl-Trek" līdzšinējo sastāvu, taču savas rindas jaunajai sezonai ir pastiprinājusi arī Emīla līdzšinējā komanda. 

Pasaules tūrē Liepiņš debitēja 2020. gadā "Trek-Segafredo" komandā, kas pašlaik pārtapusi par "Lidl-Trek".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti