Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

"Sporta studija" Zviedrijas biatlona galvaspilsēta Esteršundā iepazīst Pasaules kausa virtuvi

Anastasija Karbonāri vairo Latvijas cerības uz spožiem sasniegumiem šosejas riteņbraukšanā sievietēm

Saikne ar Latviju dod īpašu spēku. Riteņbraucēja Karbonāri ģimenes sirdslietu paceļ jaunā līmenī

Profesionālā šosejas riteņbraucēja Anastasija Karbonāri līdz 2021. gadam pārstāvēja Itāliju, bet nu jau trešo gadu ir Latvijas sportiste. Nākamajā sezonā viņa būs pirmā Latvijas riteņbraucēja, kas pārstāvēs Pasaules tūres komandu un šosejas disciplīnā startēs Parīzes olimpiskajās spēlēs.

Karbonāri mamma ir no Rīgas, bet nākamā sportiste piedzima un uzauga Itālijā. Katru gadu viņa brauca pie vecvecākiem uz Rīgu, saglabājot saikni ar Latviju. Ar riteņbraukšanu ir saistīta visa Anastasijas ģimene, un arī viņa ātri vien sēdās uz divriteņa.

"Ar velosipēdu es sāku braukt, kad man bija seši gadi, jo tētis gribēja, lai sāku to darīt. Mans brālis arī brauca sacīkstēs, mana mamma ir sacensību tiesnese," Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" pastāstīja 24 gadus vecā Karbonāri. 

Kad nomira Anastasijas vecvecāki, viņa nolēma pārstāvēt Latviju.

"Kad es sacensībās pārstāvu savu nacionālo izlasi, viņi vienmēr ir ar mani. Tajos brīžos viņi ir ar mani," uzsvēra Karbonāri. "Viņi man dod īpašu enerģiju un īpašu spēku."

Aizvadītajā sezonā Karbonāri gāja kā pa kalniem – bija arī 2. vieta viendienas sacensībās Horvātijā, bet 39. vieta pasaules čempionātā deva kvotu dalībai 2024. gada Parīzes olimpiskajās spēlēs. 

"Kad uzzināju, ka esmu kvalificējusies [olimpiskajām spēlēm], man tiešām bija lielas emocijas, jo tur nav viegli nokļūt, tas notiek tikai reizi četros gados," uzsvēra Karbonāri. "Pirmajā brīdī, kad to sapratu, es nodomāju – ak Dievs, tas ir mans lielākais sapnis! Tagad, kad esmu to sapratusi un zinu, ka būšu olimpiskajās spēlēs, es vēlos atdot nevis 100%, bet vairāk nekā 100%, lai būtu pēc iespējas labākā formā, jo es gribu cīnīties. Tu nekad nezini, kas var notikt. Tās ir smagas, bet arī dīvainas sacensības – viss var gadīties. Varu arī aizbraukt atrāvienā."

Karbonāri karjera nav bijusi rozēm kaisīta. 2019. un 2022. gadā viņa piedzīvoja divus smagus kritienus, abās reizēs saduroties ar mašīnu.

Pēc pirmā negadījuma sekoja laba rehabilitācija un Anastasija ātri atgriezās apritē, turpretim 2022. gadā viņa salauza piecus skriemeļus, sešas ribas un atgūties bija daudz grūtāk. 

"Man bija smadzeņu satricinājums, un tas bija mazliet bīstami. Dažas dienas pavadīju intensīvajā terapijā – tad mani vecvecāki, mamma, brālis un mans puisis ieradās pie manis, jo ārsts teica, ka es nevaru lidot mājās," sarežģīto situāciju atcerējās Karbonāri. "Ģimene, neko nesakot, ieradās pie manis Nīderlandē – tikai divas vai trīs stundas pēc tam, kad viņi uzzināja par avāriju."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by UAE Team ADQ (@uaeteam_adq)

Šoruden Anastasija noslēdza līgumu ar Apvienoto Arābu Emirātu komandu UAE, kas startē Pasaules tūrē. Sportistes galvenais mērķis ir izcili sagatavoties olimpiskajām spēlēm, jo trase Parīzē nav grūta un ir ļoti piemērota Karbonāri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti