Skujiņš pasaules čempionātu riteņbraukšanā noslēdz 33. vietā distancē ar atsevišķu startu

Šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš piektdien Skotijā izcīnīja 33.vietu pasaules čempionātā braucienā ar atsevišķu startu, kur viņš bija vienīgais Latvijas pārstāvis.

Pasaules čempiona titulu 47,8 kilometru distancē nodrošināja beļģis Remko Evenpūls ar finišu pēc 55 minūtēm un 19,23 sekundēm. Itālietis Filipo Ganna zaudēja čempionam 12,28 sekundes un nopelnīja sudraba medaļu, savukārt par bronzas laureātu kļuva brits Džošua Tārlings 48,20 sekundes aiz uzvarētāja.

Skujiņš 78 dalībnieku konkurencē Evenpūlam zaudēja četras minūtes un 4,95 sekundes.

Jau vēstīts, ka grupas braucienā Skujiņš pasaules čempionātā Skotijā bija labākais no četriem Latvijas velosportistiem, finišējot 8. vietā.

Sievietes braucienā ar atsevišķu startu sacentās ceturtdien, vienīgajai Latvijas pārstāvei Danai Rožlapai finišējot 31. vietā.

Iepriekš piektdien braucienā ar atsevišķu startu junioriem Latvijas riteņbraucējs Olivers Jēkabs Skrapcis sasniedza  42.vietu. U-23 vecuma grupā Latviju pārstāvēja 33. vietā finišējušais Alekss Krasts.

Pasaules čempionāts riteņbraukšanas sporta veidos Glāzgovā noslēgsies svētdien, 13. augustā. Šosejas riteņbraukšanā vēl atlicis noteikt uzvarētājus grupas braucienā U-23 vīriešiem un elites grupā sievietēm.

Kalnu riteņbraukšanā (MTB) veiksmīgi pasaules čempionātu sāka Mārtiņš Blūms, ceturtdien finišējot 6. vietā saīsinātajā distancē, bet olimpiskajā distancē viņš startēs sestdien.