Olimpiskajās spēlēs varēs startēt divi Latvijas BMX riteņbraucēji

Parīzes olimpiskajām spēlēm kvalificējušies arī divi Latvijas BMX riteņbraucēji, otrdien paziņoja Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Vīriešu konkurencē pēc sekmīga starta pagājušā gada pasaules čempionātā vietu Parīzē izcīnīja Kristens Krīgers, bet, veiksmīgi aizvadot pasaules un Eiropas čempionātus, pēc olimpiskā nāciju ranga viena vieta atvēlēta arī Latvijai sieviešu konkurencē.

Krīgers 2023. gada pasaules čempionātā, kas norisinājās Glāzgovā, bija labākais starp to nāciju braucējiem, kuri Parīzes olimpiskajām spēlēm nekvalificējās pēc nāciju ranga vai kontinentālās kvotas. Lai arī olimpiskais nāciju rangs ir mainīgs, gada laikā situācija attiecībā uz Krīgera pozīcijām nemainījās, latvietim tiekot pie ceļazīmes uz olimpiādi.

Savukārt visa cikla garumā nedaudz aiz olimpiskā nāciju ranga atradās Latvijas sieviešu izlase. Vietas uzlabošanai rangā daudz deva Stūriška, kura uzvarēja pasaules un Eiropas U-23 čempionātā, kā arī Vineta Pētersone.  

Latvijas BMX riteņbraucēji iegūst tiesības startēt Parīzes olimpiskajās spēlēs
00:00 / 03:44
Lejuplādēt

Savstarpējā konkurencē punktu būtiski vairāk ir Stūriškai, bet LRF vēl nesteigsies viņas kandidatūru apstiprināt, jo jāiziet cauri visai procedūrai, Latvijas Radio pastāstīja LRF ģenerālsekretārs Toms Markss. Viņš paskaidroja, ka izvēlē svarīgs būs arī izlases galvenā trenera viedoklis. 

Pasaules un Eiropas čempionāts veiksmīgs bija ne tikai Latvijai, bet arī priekšā esošajai Beļģijai, kas rangā apsteidza Japānu. Latvijas sportistes kā pēdējās tika pie ceļazīmes uz olimpiskajām spēlēm, aizņemot Francijas vietu, kas kvotu saņēma kā rīkotājvalsts.

Tuvākajā laikā LRF apstiprinās sportisti, kura Parīzē pārstāvēs Latviju.

Parīzes olimpiskajās spēlēs, kas norisināsies no 26. jūlija līdz 11. augustam, BMX sacensībās gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē startēs pa 24 sportistiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti