Riteņbraucējs Skujiņš: Finišēt otrajam aiz titulētā Pogačara ir panākums

Būt otrajam aiz slovēņa Tadeja Pogačara ir panākums, pēc sestdien Itālijā vienas dienas velobraucienā "Strade Bianche" (UCI kat.1.UWT) izcīnītās otrās vietas Latvijas riteņbraucēja Toma Skujiņa teikto citē Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Skujiņš ("Lidl–Trek") piekāpās vien Pogačaram (UAE), zaudējot viņam divas minūtes 44 sekundes, bet otrs latvietis Krists Neilands ("Israel–Premier Tech") finišēja 16. vietā. 32 gadus vecajam Skujiņam pašam bija pārsteigums par savu sniegumu kāpumā, kurā latvietis cīņā par otro vietu pārspēja Beļģijas riteņbraucēju Maksimu van Gilsu ("Lotto Dstny").

"Tā nav uzvara, bet būt otrajam aiz Pogačara ir labs panākums. Ja kāds būtu teicis, ka šodien būšu otrais, es neticētu," Skujiņš teica pēc finiša. "Bez komandas es nebūtu bijis otrais finišā. Vīri tiešām manis labā darīja visu, ko varēja," komandas biedru darbu uzteica latvietis, izsakot nožēlu, ka Pogačars šodien bija pārāk spēcīgs.

Jau ziņots, ka Skujiņš sacensībās piedzīvoja kritienu, taču atgriezās grupā, kura sekoja soloatrāvienā aizbraukušajam Pogačaram un kurā aktīvi brauca Neilands. Apmēram 25 kilometrus pirms finiša Neilands mēģināja aizbraukt no pirmās sekotāju grupas, vēlāk viņu apsteidza Skujiņš, kurš turpinājumā pievienojās van Gilsam, ar beļģi sadalot atlikušās divas vietas uz goda pjedestāla.

"Pirms kritiena manu velosipēdu divas reizes piemeklēja tehniskas problēmas. Abas reizes es paņēmu ratu no komandas biedra itāļa Džakopo Moskas. Un abas reizes Edvards Tēnss un Fabio Felline man palīdzēja atgriezties grupā," komandas biedrus slavē Skujiņš.

Saulainos apstākļus Toskānas laukos nomainot stiprai lietusgāzei un krusai, stāvākajā kāpuma posmā 81 kilometru līdz finišam izšķirošo atrāvienu uzsāka Pogačars. Vēlāk vienīgi van Gilss aizbēga no pamatgrupas, cenšoties viņu panākt.

Kad līdz sacensību beigām bija atlikuši 74 kilometri, Skujiņš sadūrās ar komandas biedru Kvinnu Simonsu, abiem piedzīvojot kritienu.

"Pēc tam, kad kritu un pārnesumi nedarbojās dubļu dēļ, piedzīvoju vienu no smagākajiem mirkļiem," pēc finiša žurnālistiem sacīja Skujiņš.

"Man nebija ne jausmas, kas notiek manā priekšā. Es zināju, ka Pogačars ir viens, un zināju, ka van Gilss ir viens aiz viņa, bet tajā brīdī viss, par ko es varēju domāt, bija palikt šajā grupā," atzīst riteņbraucējs, piebilstot, ka tobrīd viņš domāja tikai par to, kur labāk nomainīt velosipēdu, ko drīz izdevās īstenot, uzkāpjot uz jauna velosipēda.

"Šī ir pirmā reize, kad tiku iecelts par komandas līderi," uzsvēra latvietis. "Tomēr jau pagājušajā nedēļas nogalē es redzēju, ka esmu spēris soli uz priekšu."

"Dalība "Strade Bianche" noteikti bija cīņa ne tikai fiziski, bet arī garīgi," viņš teica. "Tas ir viens no maniem skaistākajiem pjedestāliem. Tās ir ļoti īpašas sacensības."

Sacensībās sestdien riteņbraucēji veica 215 kilometrus ar daudziem pauguriem un 15 grants sektoriem apmēram trešdaļas no distances garumā.

Skujiņš sestdien nopelnīja 320 pasaules ranga punktus, bet Neilands – 24 punktus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti