Latvijas regbisti Eiropas čempionāta Konferences divīzijā uzvar Somiju

Latvijas vīriešu regbija izlase sestdien Helsinkos Eiropas čempionāta Konferences divīzijas pirmajā mačā izcīnīja panākumu. Latvija A grupas mačā ar 39:17 uzvarēja Somiju.

Pirmajā puslaikā pirmie divi piezemējumi padevās Somijas regbistiem, taču Latvija pēc tam, kad nonāca iedzinējos ar 0:10, guva 19 punktus pēc kārtas un puslaika pārtraukumā devās ar +9.

Otro puslaiku latvieši sāka ar diviem piezemējumiem, palielinot pārsvaru līdz 19 punktiem, un nosargāja pārsvaru līdz spēles beigām.

Eiropas čempionāta Konferences divīzijas A grupā Latvijas izlases pretinieki būs arī Andoras, Dānijas un Norvēģijas regbisti. 4.novembrī Latvija viesosies pie Andoras, 11.novembrī mājās uzņems Norvēģiju un 20.aprīlī savā laukumā cīnīsies ar Dāniju.

Konferences divīzijā 17 izlases sadalītas četrās apakšgrupās, cīnoties par iespēju spēlēt pārspēlēs par nonākšanu pēc spēka otrajā līmenī jeb Trofejas divīzijā, kurā cīnīsies sešas valstsvienības. Augstākajā divīzijā spēlē astoņas izlases.

Latvijas vīriešu regbija-15 izlasi vada Mārtiņš Straume, kuram palīdz Viktors Silvoniks un Žans Batists Bruzuljē.