Peldētāja Baikova Eiropas čempionātā labo Latvijas rekordu 400 metros brīvajā stilā

Latvijas peldētāja Arina Baikova svētdien Glāzgovā Eiropas čempionātā īsajā jeb 25 metru baseinā laboja Latvijas rekordu 400 metros brīvajā stilā.

Baikova priekšsacīkšu pirmajā peldējumā distanci veica četrās minūtēs un 17,21 sekundē, septembrī pašas sasniegto rezultātu uzlabojot par 0,15 sekundēm.

Otro vietu šajā peldējumā ieņēma 16 gadus vecā Ieva Maļuka, kura trīs gadus vecākajai Baikovai zaudēja 0,75 sekundes.

Abas Latvijas peldētājas bija līdzās arī kopējā ieskaitē - Baikova ieņēma 36.vietu, bet Maļuka bija pozīciju zemāk. Priekšsacīkstēs startēja 43 sportistes.

Tikmēr 50 metros brīvajā stilā Gabriela Ņikitina ar 25,54 sekundēm ieņēma 38.vietu, bet Maļuka ar 25,71 sekundi bija 44.pozīcijā 53 peldētāju konkurencē.

Jau ziņots, ka Maļuka šajā čempionātā laboja Latvijas rekordus kompleksajā peldējumā 100 un 400 metros.

Eiropas čempionātā Latviju kopumā pārstāvēja trīs sportistes - Gabriela Ņikitina, Arina Baikova un Ieva Maļuka.

Latvijas sportistes šajā čempionātā kopumā startēja 15 individuālajās distancēs. Vislielākā slodze priekšsacīkstēs bija Maļukai, kura uz starta blokiem kāpa septiņās distancēs - 50, 100, 200 un 400 metros brīvajā stilā, 100 un 400 metros kompleksajā peldējumā, kā arī 100 metros brasā.

Baikova, kura ikdienā dzīvo un trenējas Starptautiskās peldēšanas federācijas (FINA) attīstības centrā Kazaņā, Eiropas čempionātā debitēja ar startiem piecās distancēs - 200, 400 un 800 metros brīvajā stilā, kā arī 100 metros kompleksā un 200 metros uz muguras. Savukārt Ņikitina Glāzgovā devās uz startu 50 un 100 metros brīvajā stilā, kā arī 50 metros tauriņstilā.

Eiropas čempionātā 25 metru peldbaseinā kopumā startē 540 sportistu no 49 valstīm.