Maļuka pasaules čempionātu īsajā baseinā noslēdz ar 23.vietu 200 metru kompleksajā peldējumā; Ņikitinai 39.vieta 50 metru brīvajā stilā

Latvijas peldētāja Ieva Maļuka pirmdien pasaules čempionātā peldēšanā 25 metru baseinā izcīnīja 23.vietu 200 metru kompleksajā peldējumā, bet Gabriela Ņikitina ieņēma 39.pozīciju 50 metros brīvajā stilā.

Maļuka sasniedza laiku divas minūtes un 13,56 sekundes, no labākā laika priekšsacīkstēs atpaliekot par 9,32 sekundēm un finālā, kur startēs astoņas ātrākās peldētājas, neiekļūstot.

Tikmēr Ņikitina 50 metros brīvajā stilā finišēja 25,72 sekundēs, kas bija par 2,41 sekundi lēnāk nekā labākais uzrādītais laiks priekšsacīkstēs. Ņikitina neiekļuva pusfinālā, kurā startēs 16 peldētājas. Kopumā šajā distancē uz starta izgāja 89 sportistes.

Jau ziņots, ka ceturtdien Maļuka ierindojās 27.vietā 200 metros brīvajā stilā, bet 17 gadus vecais Ronens Kermans savā debijā pasaules čempionātā 25 metru baseinā izcīnīja 28.vietu 200 metru kompleksajā peldējumā. Savukārt piektdien Maļuka ieņēma 35.vietu 100 metru brīvā stila disciplīnā, bet sestdien ierindojās 27.vietā 100 metru kompleksajā peldējumā.

Savukārt Ņikitina 50 metru tauriņstila disciplīnā ierindojās 30.vietā, bet Kermans 100 metru kompleksajā peldējumā ieņēma 33.vietu.

Ņemot vērā Daniila Bobrova pozitīva Covid-19 testa dēļ palikšanu ārpus dalībnieku saraksta, Latvijas komandai gāja secen pieteiktās stafetes. Pats sportists gan norādījis, ka jūtas labi un nav novērojis nekādus saslimstības simptomus.

15. FINA pasaules čempionāts 25 metru peldbaseinā Abu Dabī norisinās no 16.-21.decembrim, un tajā kopā ar Latvijas sportistiem atrodas treneri Jūlija Kuzmina un Sergejs Kurmeļevs, kā arī fizioterapeite Paula Pole.