Peldētāja Maļuka pasaules čempionātā labo otru Latvijas rekordu, olimpiskie normatīvi vēl tālu

Peldētāja Ieva Maļuka otrdien pasaules čempionātā Japānā sasniedza jau otru Latvijas rekordu, labojot sev pašai piederējušo labāko rezultātu 200 metru brīvā stila distancē. Tiesa, ceļā uz kvalificēšanos Parīzes olimpiskajām spēlēm normatīvi ir krietni augstāki par Latvijas rekordu. 

Maļuka priekšsacīkstēs finišēja pēc divām minūtēm un 0,94 sekundēm, ierindojoties 33. vietā 65 dalībnieču konkurencē. Maļuka par 0,21 sekundi laboja iepriekšējo nacionālo rekordu, ko sasniedza 2020. gadā Latvijas čempionātā.

Labāko rezultātu priekšsacīkstēs sasniedza austrāliete Mollija O'Kalahana, finišējot pēc minūtes un 55,68 sekundēm. Pusfinālā iekļuva 16 ātrākās peldētājas.

Lai pēc sasniegtā rezultāta pretendētu kvalificēties startam olimpiskajā Parīzē, sievietēm 200 metri brīvajā stilā jānopeld ne lēnāk kā minūtē un 57,85 sekundēs. Savukārt garantēt tiesības piedalīties olimpiskajās spēlēs var ar rezultātu ne sliktāku kā viena minūte un 57,26 sekundes.

Olimpiskajā kvalifikācijā ieskaitītu rezultātu peldētāji līdz 2024. gada 23. jūnijam var sasniegt pasaules, kontinentu un nacionālajos čempionātos, kā arī starptautiskās sacensībās, ko apstiprinājusi ūdens sporta jumtorganizācija "World Aquatics".

Kvalifikācijas nosacījumi paredz divu veidu olimpiskos normatīvus – augstākais no tiem ļauj uzreiz iekļūt spēļu dalībnieku vidū, bet ar sasniegtu zemāko noteikto rezultātu peldētājs tiek pretendentu skaitā, lai aizpildītu atlikušās vakances.

Tomēr sagaidāms, ka Latvijai jebkurā gadījumā būs nodrošināta iespēja peldēšanā startēt Parīzes olimpiskajās spēlēs, jo katra valsts varēs pieteikt pa vienam savam labākajam sportistam vīriešu un sieviešu konkurencē.

Iepriekš pasaules čempionātā Maļuka jaunu Latvijas rekordu sasniedza arī 200 metru kompleksajā distancē, kur ar rezultātu divas minūtes un 15,33 sekundes ieguva 23. vietu. Arī šajā distancē par vairākām sekundēm augstāks ir gan olimpiskās kvalifikācijas normatīvs (2:11,47), gan olimpiskajiem kandidātiem noteiktais atlases rezultāts (2:12,13).

Pasaules čempionātā, kur Latviju pārstāv arī Ģirts Feldbergs, Daniils Bobrovs un Kristaps Miķelsons, Maļuka vēl startēs 50 metros brīvajā stilā.

Cīņa par medaļām pasaules čempionātā ūdens sporta veidos Fukuokā noslēgsies svētdien, 30. jūlijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti