Rīta Panorāma

Kamermūzika svētku noskaņās – Haidns, Franks, Skuķis

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Starptautiskās Paralimpiskās komitejas prezidentu Endrū Pārsonu

Starptautiskās Paralimpiskās komitejas vadītājs: Augsti sasniegumi maina izpratni par līdzcilvēku spējām 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Paraolimpiskais sports ir gan par augstiem sasniegumiem, gan iekļaujošāku sabiedrību, veicinot labvēlīgāku realitāti, trešdien sarunā Latvijas Televīzijā teica Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (SPK) prezidents Endrjū Pārsonss.

Augsti sasniegumi paraolimpiskajā sportā maina izpratni par līdzcilvēku spējām un varētu, piemēram, pamudināt darba devējus apzināties, ka arī cilvēks ar īpašām vajadzībām var būt labs darbinieks, uzsvēra Pārsonss. Viņš pauda atzinību Latvijas pieejai vienlīdzīgi novērtēt olimpiskās un paraolimpiskās medaļas.

Paraolimpiskie sportisti ir pelnījuši vienlīdz lielu atbalstu, tādēļ ļoti atbilstoša ir pieeja, ka finanšu izteiksmē nav atšķirības novērtējumā starp olimpisko un paraolimpisko medaļu, paskaidroja Pārsonss.

"Nevajadzētu būt atšķirībai šajā līmenī. Paraolimpiskie atlēti strādā tikpat smagi kā olimpieši," teica SPK prezidents.

Pārsonss atbalstītu Latvijā lielāku finansējumu paraolimpiskajai infrastruktūrai. Latvija nebūtu pirmā valsts, kas izveidotu atsevišķu treniņu centru paraolimpiešiem, turklāt finanšu ieguldīšana pielāgotajā sportā, pēc SPK prezidenta teiktā, būtu visas sabiedrības interesēs, jo pozitīvi mainītu līdzcilvēku uztveri.

SPK prezidents pozitīvi vērtē pielāgotā sporta infrastruktūras konceptu, kas paredz izveidot paraolimpisko treniņu centru. Viņš uzsvēra, kas tāds objekts nav domāts tikai augsta līmeņa paraolimpiskajiem sportistiem, bet gan ikvienam, un var attīstīt arī mācītspēju sportā. 

Latvijā ir piemērots laiks uzlabojumu veikšanai, jo risinās diskusijas par jaunu Sporta likumu, kas paver labas iespējas visām iesaistītajām pusēm rast labāko attīstības ceļu, sacīja Pārsonss. Viņš uzsvēra, ka Latvijā ieradies, lai sniegtu ieguldījumu, nevis kritizētu, un labprāt palīdzētu ieviest izglītības projektus un atbalstītu Latvijas Paralimpiskās komitejas mērķus. 

Pārsonss atgādināja, ka Krievija un Baltkrievija kā agresorvalstis ar SPK lēmumu ir atstādinātas no starptautiskās paraolimpiskās aprites. SPK labi sadarbojas ar Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK), bet abas organizācijas ir neatkarīgas viena no otras, sacīja Pārsonss. Tādēļ viņš nevēlējās komentēt kādus SOK lēmumus un sagaida, ka arī SOK analoģiski nekomentēs SPK rīcību.

Vizītē Baltijas valstīs Pārsonss viesošanos Latvijā noslēgs trešdien, 8. februārī. Baltijas valstīs viņš vēlas iepazīt vietējo situāciju un izaicinājumus, lai SPK labāk spētu palīdzēt paraolimpiskā sporta attīstībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti