Pēc sudraba starta Tokijā jātnieks Snikus cer uz vēl lielākiem panākumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Rihards Snikus paraolimpiskajās spēlēs Tokijā izcīnīja divas sudraba godalgas, un viņa nākamais lielais mērķis ir 2024. gadā doties uz Parīzes spēlēm, kur jātnieks grib izcīnīt vēl lielākus panākumus. 

Ar Sniku, kurš no Tokijas paraolimpiskajām spēlēm atgriezās ar divām sudraba medaļām, "Rīta panorāma" tikās Tīrainē, kur viņš ikdienā trenējas. Sportista māsa Elīna Brigmane pastāstīja, kā Riča ceļš līdz olimpiskajām medaļām sākās reitterapijas nolūkos, lai uzlabotu muskuļu darbību un kustību.

"Viņam [Rihardam] piedāvāja Baldonē pie mājām ikdienā jāt ar zirgu, lai uzlabotos veselības stāvoklis. Uz vietas notika mazi vietējie mači, kur Rihards kā maziņš puika startēja un bija tīri labi," jātnieka pirmos startus atcerējās viņa māsa. 

Rihards atzīst, ka par dalību paraolimpiskajās spēlēs tolaik nesapņoja. 

Tomēr dzīve iegrozījās tā, ka Rihards sāka piedalīties dažādās sacensībās, arī starptautiskās. Tīraines staļļos saimniece viņam piedāvāja savu zirgu, un tālāk jau jātnieks saņēma uzaicinājumu uz Londonas paraolimpiskajām spēlēm, kur daudziem par pārsteigumu ieguva ceturto vietu.

Ceļš līdz sportiskiem sasniegumiem ir garš, un tāpat kā citiem sportistiem, arī Rihardam ir savs režīms un jebkurā brīdī var notikt dopinga pārbaudes. 

Divas reizes nedēļā Snikus ar māsu brauc uz Tīraini no Baldones.

"Tas ir labs gabaliņš, 40 kilometri turp un atpakaļ," pastāstīja Elīna Brigmane. "Rihardam ir vēl citas aktivitātes – vingrošana. Viņš ar velosipēdu ikdienā pārvietojas, kas palīdz uzturēt sevi formā. Lai cik tas interesanti nebūtu, staigāt brīvi garāku gabalu Rihards nevar, bet ar velosipēdu viņš var braukt un noturēt līdzsvaru. Tas daudzus cilvēkus pārsteidz." 

Par Tokijā iegūtajām sudraba medaļām Rihards ir ļoti priecīgs. Pēc trīs gadiem viņš plāno startēt arī Parīzē, kur mērķis būs visaugstākais.

Nekas nav neiespējams, un sapņi mēdz piepildīties. Ja arī citiem ir vēlme sākt sportot un tiekties uz līdzīgiem sasniegumiem kā Rihardam, pirmais nosacījums ir vēlme kaut ko darīt.

"Ja cilvēks grib sākt nodarboties ar ne tikai jāšanas sportu, tad ir Latvijas Paralimpiskā komiteja, kura pārrauga šīs lietas, kura veicina cilvēku ar invaliditāti sporta aktivitāšu lietas," nākamos paraolimpiešus iedrošināja Brigmane. "Zem viņiem darbojas visas federācijas. Vajag vienkārši vērsties pie viņiem, būt drosmīgiem, apjautāties, kur notiek sacensības, kur notiek treniņi un darboties."

Brigmane jebkuram cilvēkam ieteiktu uzkāpt zirga mugurā un pamēģināt, kāda ir sajūta. Viņa pastāstīja, ka pazīst daudz cilvēku, kas kļūst atkarīgi no jāšanas.

"Dzīvo stallī un ir gatavi tīrīt boksu un darīt jebko, tikai ļaujiet man tur būt, būt zirgam tuvumā un izjāt ar viņu," daudzu jātnieku aizrautību raksturoja Snikus māsa. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti