Paraolimpisko spēļu organizatori nevēlas saplūšanu ar olimpiskajām spēlēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 9 mēnešiem.

Paraolimpisko spēļu saplūšana  vienotā pasākumā ar olimpiskajām spēlēm radītu risku paraolimpiskā sporta attīstībā, raidsabiedrībai BBC teica Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (SPK) zīmola pārstāvis Kreigs Spenss. 

SPK ir apmierināti ar paraolimpisko un olimpisko spēļu atsevišķu norisi, bet abu pasākumu apvienošana varētu radīt situāciju, ka paraolimpiskais sports pasaulē zaudētu līdzšinējo popularitātes kāpuma tendenci vai pat regresētu, uzskata Spenss. Paraolimpiešiem būtu lielāks risks, ka viņu sasniegumi paliktu olimpiešu triumfa ēnā. 

Vienošanās par olimpisko un paraolimpisko spēļu rīkošanu vienuviet, bet ar nelielu laika nobīdi, tika parakstīta 2018. gadā, un ir spēkā līdz 2032.gada Brisbenas olimpisko un paraolimpisko spēļu noslēgumam. 

"Kopš 1988. gada mēs redzam paraolimpiskā sporta eksponenciālu izaugsmi," teica Spenss. "Mums ir spēcīga izaugsme, un spēļu attīstība, apvienojot abus pasākumus, potenciāli varētu kavēt un apdraudēt šo attīstību. Mēs, iespējams, varētu sākt virzīties atpakaļgaitā."

Spenss atzina, ka regulāri izskan viedokļi par olimpisko un paraolimpisko spēļu apvienošanu, tomēr ir nepieciešams izvērtēt, vai tas būtu lietderīgi. SPK ieskatā, apvienošana nav lietderīga, jo pašreizējā kārtība kalpo gana labi, lai to saglabātu. 

Anglijā patlaban notiek Britu Sadraudzības spēles, kur paraolimpisko disciplīnu iekļaušana kopīgā sacensību programmā ir guvusi plašu atzinību, kas savukārt mudinājis izvērtēt olimpisko un paraolimpisko spēļu apvienošanu. Tomēr skeptiķi norāda, ka reti kura pilsēta pasaulē varētu vienlaicīgu uzņemt divus tik vērienīgus sporta forumus. Olimpiskajās spēlēs piedalās 10 500 atlētu, bet paraolimpiskās spēles pulcē apmēram 5400 sportistu, un rīkotājiem jāgādā arī par apkalpojošā personāla un dalībnieku palīgu izmitināšanu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti