Parabobsleju pirmo reizi iekļauj bobsleja pasaules čempionāta programmā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 11 mēnešiem.

Pasaules čempionātā bobslejā 2023. gadā pirmo reizi programmā būs iekļauta cīņa par medaļām parabobslejā, liecina Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) informācija. 

Parabobslejā un paraskeletonā pasaules čempionāti notiek kopš 2016. gada, taču tie allaž risinājušies atsevišķi no IBSF pasaules meistarsacīkstēm.

Papildinājumu pasaules čempionāta programmā vienbalsīgi apstiprināja IBSF izpildkomiteja pēc čempionāta rīcības komitejas un IBSF Parasporta komitejas ierosinājuma. IBSF prezidents Ivo Feriani uzsvēra, ka parabobsleja iekļaušana pasaules čempionātā iederas starptautiskās federācijas simtgadē, kas tiks atzīmēta 2023. gadā.

Latvijas parabobslejisti aizvadītajā Pasaules kausa sezonā startēja tikai pusē posmu, un labāko rezultātu kopvērtējumā sasniedza Alvils Brants, iegūstot 14. vietu. Pasaules čempionātā Brants bija devītais, bet Eiropas čempionātā labākais no latviešiem Artūrs Klots noslēdza labāko duci.

Parabobslejs nav iekļauts paraolimpiskajās spēlēs, lai gan uz to vairākkārt pretendēja. Starptautiskajā paralimpiskajā komitejā uzskata, ka parabobsleja izplatība pasaulē ir nepietiekama, lai sporta veidu iekļautu paraolimpiskajās spēlēs. Arī 2026. gada ziemas paraolimpiskajās spēlēs Itālijā parabobslejs nebūs pārstāvēts. 

Pasaules čempionāts 2023. gadā Sanktmoricā notiks no 23. janvāra līdz 5. februārim. Parabobsleja sacensību norises laiks vēl nav noteikts, bet sagaidāms, ka tās notiks čempionāta otrajā nedēļā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti