Latvijas sportists pirmo reizi uzvar starptautiskās neredzīgo sporta sacensībās šoudaunā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas Neredzīgo sporta savienības (LNSS) sportists Deniss Ovsjaņņikovs uzvarēja starptautiskajās šoudauna sacensībās "Viļņa 2022", kas nedēļas nogalē risinājās Lietuvas galvaspilsētā, svētdien informēja LNSS. Pirmo reizi kāds neredzīgs vai vājredzīgs Latvijas sportists kļuva par Eiropas augsta reitinga sacensību uzvarētāju.

Ovsjaņņikovs divas dienas ilgušajās sacensībās uzvarēja astoņās spēlēs, arī pēdējā saspringtajā četru setu mačā pieveicot pieredzējušo poli Kristianu Kisielu.  

Šoudauns ir unikāla neredzīgajiem un vājredzīgajiem veidota sporta spēle – galda tenisam un gaisa hokejam līdzīgs sporta veids, ar kuru nodarbojas visā pasaulē. 

Šoudauns - neredzīgiem un vājredzīgiem piemērota sporta spēle

Šoudauns - neredzīgiem un vājredzīgiem piemērota sporta spēle
  • Šoudaunu spēlē divi dalībnieki uz īpaša sacensību galda, kas aprīkots ar diviem vārtiem jeb vārtu bedrītēm galda galos.
  • Spēles mērķis ir ar speciālu raketi iesist bumbiņu pretinieka vārtos, raidot to pa galda virsmu zem centrālā aizslietņa, netrāpot pa sānu sienām. Katrs spēlētājs servē divas reizes pēc kārtas.
  • Spēlētājs par katru iesisto bumbiņu saņem divus punktus, un vienu punktu, ja pretinieks iemet bumbiņu aizslietnī, nosit bumbiņu no laukuma vai pieskaras bumbiņai ar jebko citu, bet ne raketi.

Ovsjaņņikovu par panākumu uzteica LNSS prezidents Uģis Skuja, paskaidrojot, ka sportista sniegums pastāvīgi uzlabojas.

"Kopš Deniss [Ovsjaņņikovs] piedalās starptautiskās sacensībās, kā to varējām vērot aizvadītajā rudenī Francijā un šogad pavasarī Somijā, ar katru lielo reitinga turnīru Denisa spēles maniere kļūst atvērtāka un viņā redzam arvien mazāku stresu. Šeit [Viļņā], sacenšoties ar 11 valstu sportistiem viņš bija pilnībā sagatavojies cīņām un to arī rāda rezultāts un noslēgumā izcīnītā medaļa," teica Skuja.

Latvijas sportistu sniegums turnīrā Viļņā atbilda iepriekš uzstādītajiem mērķiem –

dāmu konkurencē, pirmo reizi startējot augsta līmeņa sacensībās, Elīze Strazdiņa ieguva 13.vietu. Diāna Dubrovska kā jaunākā dāmu turnīrā startējusī dalībniece arī spēja ierindoties spēcīgāko sešpadsmitniekā, savukārt Imants Elstiņš, Mārtiņš Ailis un Artūrs Korjaks, sacenšoties ar spēcīgiem konkurentiem, spēja izrādīt pretestību un izjuta vairāku uzvaru garšu, tiesa, ar labākām sekmēm parādot izturību un cīņassparu jau sacensību noslēguma fāzē.

Viļņa risinājās viens no Starptautiskās Neredzīgo sporta federācijas (IBSA) klasifikācijā lielajiem punktu turnīriem šoudaunā, spēkiem mērojoties neredzīgiem un vājredzīgiem sportistiem no Francijas, Itālijas, Vācijas, Beļģijas, Polijas, Slovākijas, Čehijas, Somijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas. Startēja 58 dalībnieki, pārstāvot 11 valstis.

Šoudauns ir vispopulārākais neredzīgo un vājredzīgo sporta veids Latvijā, LNSS rīkotajos turnīros pulcējot ne vien kuplu dalībnieku pulku, bet arī daudzus pašmāju un pat ārvalstu skatītājus LNSS rīkotās tiešraidēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti