Latvijas paraolimpieši ar starptautiskās organizācijas vadītāja autoritāti cer iekustināt sporta centra projektu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (SPK) prezidents Endrjū Pārsonss personiskās pieredzes dēļ vizītē Latvijā varētu atbildīgajām amatpersonām saprotami izskaidrot, kādēļ paraolimpiešiem ir nepieciešams savs sporta centrs, bet visi līdzšinējie pārliecināšanas centieni pašmāju līmenī ir bijuši nesekmīgi, Latvijas Radio pastāstīja Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte.

Rīgā iecerētais paraolimpiskais sporta centrs ir viens no lielajiem jautājumiem Pārsonsa vizītē Latvijā. Paraolimpiešiem sporta centrs ir nepieciešams normāliem treniņu apstākļiem, un pielāgotajā sportā jau ilgus gadus cer uz būves tapšanu, taču necik tālu iecere nav pavirzījusies. 

Daiga Dadzīte par Endrjū Pārsonsa vizīti Latvijā
00:00 / 00:42
Lejuplādēt

"Mums ir mazā cerība, ka Endrjū Pārsonss varētu pastāstīt tā riktīgi, kārtīgi visiem, jo citādāk neviens mūs īsti te neuzklausa un nesaprot," teica Dadzīte.

Kad Pārsonss bija Brazīlijas paralimpiskās komitejas prezidents, viņš uzcēla šādu sporta centru Sanpaulu, Brazīlijā.

"Protams, viņš [Pārsonss] māk izstāstīt, kā tas strādā un kāpēc kaut kas tamlīdzīgs nepieciešams," uzsvēra Dadzīte.

Lai gan jau 2017. gadā Ministru kabinets pieņēma lēmumu par paraolimpiskā sporta centra nepieciešamību, ieceres par modernu sporta centru ar stadionu, manēžu un ģērbtuvēm parasportistiem arvien ir tikai sapnis. Šķērslis ir centra izmaksas, kas pārsniegtu 23 miljonus eiro, bet finansējuma avoti nav noteikti.

Paraolimpiešiem tikmēr ziemas sezonā praktiski vienīgā treniņu vieta zem jumta ir Murjāņu Sporta ģimnāzijā, kad bāzi neizmanto mācību iestādes audzēkņi. Pārsonss vizītē Latvijā atzina, ka paraolimpiešu panākumi, gatavojoties tik ierobežotos apstākļos, ir neticami augsti

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti