Rīta Panorāma

Intervija ar LTV laika ziņu redaktoru Tomu Brici

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas ratiņkērlingisti Poļinu Rožkovu un Agri Lasmanu

Pasaules čempionātā uzvarējušais Latvijas duets: Spēlējam netipisku ratiņkērlingu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Pasaules čempionātā ratiņkērlingā Latvijai pirmoreiz zelta medaļas ieguvušie Poļina Rožkova un Agris Lasmans pirmdien sarunā Latvijas Televīzijā bija gandarīti par gūto panākumu un atzina, ka viņu spēle veiksmīgajā turnīrā Kanādā īsti neatbilda klasiskajai ratiņkērlinga taktikai. 

Rožkovai vēl nebija laika apzināties pasaules čempionātā paveikto un nosvinēt, jo pasliktinājās veselība partnerim Aleksandram Dimbovskim, ar kuru viņai sākotnēji bija paredzēts startēt pasaules čempionātā, kā arī vajadzēja kārtot jautājumus par atceļā no Kanādas iestrēgušo bagāžu. Savukārt Lasmans atzina, ka bija savi sarežģījumi uzreiz iekļauties jauktā pāra sastāvā, bet palīdzēja tas, ka abi ar Rožkovu jau bija spēlējuši kopā arī pērn. 

Finālā Latvijas pāris uzvaru pār amerikāņiem nodrošināja papildu endā, bet komandā valdīja absolūta pārliecība par sevi un spēli varēja izbaudīt, uzsvēra Rožkova. Arī pēc veiksmīga amerikāņu metiena duets apzinājās, ka nevajag riskēt, bet pēc iekrātā pārsvara mierīgi jāizmanto iespējas gūt savus punktus. Amerikāņus pārņēma stress, un tas finālspēlē bijis jūtams.

"Varēja redzēt un just, ka viņiem [ASV pārim] spriedze ir daudz lielāka, jo viņi spēlē finālā, bet mēs spēlējām kērlingu. Mums nebija, ko zaudēt," paskaidroja Rožkova.

Jau iepriekš turnīrā izslēgšanas spēlēs citu komandu darbībā bija jūtams satraukums, bet Latvijas duets darbojās ļoti nosvērti, paskaidroja Lasmans. Abi sportisti atzina, ka īsti vietā turnīrā bija trenera padomi, bez kuriem tik labi varbūt arī nebūtu veicies. 

Rožkova pastāstīja, ka

komandā Lasmans met pirmo un pēdējo metienu, kas nav tipiski pāru kērlingā, jo ierasti sākuma un beigu metienus izspēlē sievietes. 

"Pāru kērlings nav domāts stipriem metieniem, bet [vairāk ir] par iebraukšanu, piņķerēšanos mājā. Bet mēs spēlējām ļoti daudz ar stipriem metieniem. Man arī patīk stipri metieni, un mēs tā ļoti nestandarti varbūt pāru kērlingam spēlējam," sacīja Rožkova.

Spēlētāju ieskatā, pasaules čempionātā bija diezgan interesants un ļoti nevienmērīgs ledus, kam vajadzēja pieskaņot spēles taktiku. Turklāt čempionātā tika spēlēts ar veciem un ļoti atšķirīgiem akmeņiem, kam tikai bija piestiprināti jauni rokturi. Pirms katras spēles, izvēloties akmeņus spēlei, tas bija jāpatur prātā. 

Latvijas pāra izcīnītais čempionu kauss atrodas Pasaules Kērlinga federācijas īpašumā, bet uz balvas tiks iegravēti uzvarētāju vārdi. Kopā ar medaļām uzvarētājiem pasniedza balvā arī izmērā mazākus akmeņus, kas tika izgatavoti no spēles akmeņiem. 

Pēc Latvijai veiksmīgā pasaules čempionāta vēl notiks nacionālais čempionāts ratiņkērlingā, bet Rožkova un Lasmans gaida tikšanos ar Latvijas Paralimpisko komiteju un Latvijas Kērlinga asociāciju, lai saprastu, ko varēs atļauties turpmāk gatavošanās procesā. 

Rožkova neslēpa, ka cerīgi raugās uz 2026. gada ziemas paraolimpiskajām spēlēm, jo tikšanai dalībnieku vidū pietiks nākamajā pasaules čempionātā iekļūt labāko sešiniekā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti