Paralimpisko spēļu čempione Diāna Dadzīte: Zināju, ko varu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

 

“Laikam neviens negaidīja, arī es. Neizsakāms prieks par šo sasniegumu,” tā telefonintervijā “Latvijas Radio” norādīja Diāna Dadzīte, kura sestdien triumfēja Riodežaneiro paraolimpisko spēļu šķēpmešanas sacensībās. Apvienotajā F55/F56 medicīnas grupā viņa labākajā mēģinājumā šķēpu raidīja 23,26 metrus tālu.

Latvijas karognesēja sacensību atklāšanas ceremonijā, laboja pasaules rekordu kas kopš 1999.gada piederēja 56 gadus vecajai vācietei Martinai Vilingai.

“Tas ir vārdiem neaprakstāmi!” savas emocijas raksturoja Dadzīte – pirmās paraolimpiskās spēles, zelta medaļa un labots pasaules rekords. “Kaut kā ļoti labi tiku galā, jo zināju, ko varu un uz ko iešu,” norādīja sportiste.

Viņa pateicās savai pirmajai trenerei Inārai Apeirānei, kura pirmā pamanījusi sportistes potenciālu, kā arī tagadējiem treneriem.

Šobrīd 30 gadu slieksni sasniegusī Dadzīte jaunībā aktīvi nodarbojās ar basketbolu, tomēr jau tad šķita, ka veselība mazliet pieklibo. Ar basketbola bumbu rokās veikusi ceļu no Rīgas TTP jauniešu komandas līdz profesionālam klubam Itālijā. Savulaik izmēģināti spēki arī volejbolā, sieviešu hokejā un pat futbolā, tomēr vienmēr atgriezusies pie basketbola.

Pirms četriem gadiem Dadzītes ikdienu satricināja autoavārija, kas bija neliela, tomēr ietekmēja turpmāko sportistes dzīvi. Sadursme pielika punktu — no tā brīža tikai ratiņi. Tiesa gan, ārsti Vācijā vēl nevar vienoties, vai tās ir avārijas sekas vai iedzimto problēmu turpinājums.

Dadzītei šī bija paralimpiskā debija, bet nesen notikušajā Eiropas čempionātā Itālijā vieglatlēte izcīnīja pilnu medaļu komplektu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti