Parabobsleju neiekļauj 2026.gada ziemas paralimpiskajās spēlēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 4 mēnešiem.

Parabobslejs Milānas-Kortīnas 2026.gada paralimpisko spēļu programmā tomēr nav iekļauts, pirmdien paziņoja Starptautiskā Paralimpiskā komiteja (IPC). IPC valde tomēr ir izlēmusi 2026.gada paralimpisko spēļu programmā neiekļaut parabobsleju.

2020.gada decembrī IPC paziņoja, ka pieci parasporta veidi - kalnu slēpošana, hokejs, ziemeļu divcīņa, snovbords un ratiņkērlings - ir apstiprināti 2026.gada ziemas spēļu programmā, kamēr lēmums par parabobsleju atlikts līdz 2021.gada sākumam, līdz tiks noskaidroti neskaidrie jautājumi.

Pēc šo jautājumu noskaidrošanas IPC valde nolēma neiekļaut parabobsleju spēļu programmā, jo sporta veids neatbilst obligātajiem kritērijiem - valstu un reģionu skaitam, kas regulāri piedalās šajā sporta veidā. Saskaņā ar Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) IPC sniegtajiem datiem šis sports laika posmā no 2016./2017 līdz 2019./2020.gada sezonai ir ticis plaši un regulāri praktizēts desmit valstīs un trijos IPC reģionos.

Saskaņā ar IPC rokasgrāmatu paralimpiskajām ziemas spēlēm paredzētajā četru gadu periodā individuālajā sporta veidā ir regulāri jādarbojas vismaz 12 valstīs un trijos IPC reģionos.

IPC prezidents Endrjū Parsons lēmumu argumentēja šādi: "IPC valde nolēma neiekļaut parabobsleju Milānas-Kortīnas 2026.gada paralimpiskajās spēlēs, jo pēdējās četrās sezonās šis sporta veids nav atbildis obligātajiem kritērijiem, kas nepieciešami dalībai spēlēs."

"Pārskatot IBSF sniegto dokumentāciju, pēdējās četrās sezonās desmit valstis var uzskatīt par šo sporta veidu plaši un regulāri praktizējošām. Tas ir divas valstis par maz, ņemot vērā obligātos kritērijus iekļaušanai ziemas paralimpiskajās spēlēs," viņš piebilda.

"Zinu, ka parabobsleja kopienai tā būs vilšanās. Tomēr sporta veids ir jāatbalsta, jo, ja tas spēs uzturēt tādu līdzdalības līmeni, kāds tas bija 2019./2020.gada sezonā, kad sacensībās piedalījās 16 valstis, tam būs spēcīgas pozīcijas iekļaušanai 2030.gada spēļu programmā," mudina IPC prezidents.

Milānas-Kortīnas 2026.gada paralimpiskās spēles notiks no 2026.gada 6. līdz 15.martam.

Parabobslejs ir viena no tām disciplīnām, kurā uz medaļām paralimpiskajās spēlēs varēja kandidēt arī Latvijas sportisti.

Artūrs Klots ir divkārtējs pasaules čempions parabobslejā, bet Alvila Branta kontā ir viena sudraba medaļa.

Aizvadītajā sezonā Klots 2019.gada nogalē izcīnīja trešo vietu Eiropas čempionātā.

Savukārt iepriekšējā sezonā Pasaules kausā norisinājās desmit posmi piecās trasēs, un Klots kopvērtējumā izcīnīja trešo vietu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti