Panorāma

Nedēļas laikā uz autoceļiem 10 bojāgājušie

Panorāma

Gads kopš Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām

Latvijas jātnieku komanda dodas uz Tokijas paraolimpiskajām spēlēm

Latvijas jātnieku komanda dodas uz Tokijas paralimpiskajām spēlēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 10 mēnešiem.

Svētdien ceļu uz paralimpiskajām spēlēm sākusi Latvijas paraiejādes komanda ar zirgu “King of the Dance”. Jātnieks Rihards Snikus kopā ar Kingu ir vairāku Eiropas un pasaules godalgu ieguvēji. Ceļš līdz Tokijai ir tāls – sākumā komanda mēros vairākus simtus kilometru caur Poliju līdz Vācijai, kur Kings līdz 18. augustam Āhenē uzturēsies karantīnā.

“King of the Dance” jeb dejas karalis ir, iespējams, slavenākais zirgs Latvijā. Pirms izbraukšanas uz Tokiju viens no pirmajiem cilvēkiem, ko šorīt satiek Kings, ir Karīna Krauze – īpašas profesijas pārstāve, kas kopj zirgu un palīdz jātniekam sagatavoties sacensībām.  Viņa par zirgu ir priecīga – temperatūra izmērīta, viņš ir labā omā un priecīgs.

“No rīta pirms braukšanas projām mēs zirdziņu notīrām un izvedīsim pastaigāties, lai viņš nedaudz izloka kājas pirms tālā ceļa. Tad jāsaliek visas mantas iekšā un jābrauc projām,” teic Karīna.

Kopā ar jātnieku Rihardu Sniku Kings paspējis izcīnīt vairākas godalgas gan Eiropā, gan ārpus tās. Tagad komanda ir noskaņota uzvarai arī Tokijas paralimpiskajās spēlēs.  

Latvijas paraiejādes komandas vadītāja Darja Tihomirova norāda: “Zirgs ir ļoti pieredzējis. Viņš jau saprot, par ko ir runa. Viņš jau no rīta saprata, ka ceļš būs. Un arī visa šī situācija viņam ir zināma. Bet, protams, es domāju, ka viņš arī uztraucas. Taču citādi viņš ir lieliskā kondīcijā. Viņš ir tiešām savā labākajā formā pašlaik. Es domāju, ka viņš jūtas labi un saprot, kas notiek.”

Uzvarām gatavs ir arī pats Snikus. Kingu ar komandu gaida tāls un sarežģīts ceļš. Vispirms būs jābrauc uz Vāciju cauri Polijai. Pēc tam līdz 18. augustam Kingam būs jāuzturas karantīnā Vācijā.

Karantīna visiem  zirgiem ir obligāta. 18. datumā Kingu pārvedīs uz Ljēžas lidostu, no kurienes nākamajā dienā viņš ar pirmo lidmašīnu dosies uz Tokiju. Ceļošanu dzīvnieks pārdzīvo labi, un lidojumi lielu stresu viņam nesagādā. Taču piesardzība ir pirmajā vietā. 

Riharda Snikus un Kinga pirmais starts paralimpiskajās spēlēs Tokijā plānots 26. augustā un otrais 30. augustā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti