Aigars Apinis: Mediju interese par paralimpiskajām spēlēm mainījusi šī sporta nozīmi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Latvijas Televīzija, translējot paralimpiskās spēles, mainījusi paralimpiskā sporta nozīmi, parādot to kā sportu, nevis hobiju, atzīst paralimpietis Aigars Apinis, kurš šogad ieguva jau astoto medaļu paralimpiskajās spēlēs.

Apinis uzskata, ka sabiedrības ieinteresētība par paralimpisko sportu varētu būt skaidrojama ar translācijām televīzijā. Viņš pozitīvi vērtē LTV7 paralimpisko spēļu translācijas un Invalīdu un viņu draugu apvienības ''Apeirons'' videointervijas ar sportistiem.

"Paralimpisko spēļu atspoguļošana latviešu tautai ir liels ieguvums," pārliecināts ir sportists.

Viņaprāt, nozīmīgi ir ne tikai tas, ka mediju uzmanības dēļ ir vieglāk piesaistīt finansējumu paralimpiskā sporta atbalstam, bet arī tas, ka tādējādi ir mainīta paralimpiskā sporta nozīme, parādot to kā sportu, nevis hobiju.

“Tas parāda to, ka tas ir riktīgs sports, ka tur sacenšas cilvēki savu spēju robežās pēc savas invaliditātes pakāpes  un cīnās par augstākajām godalgām. Tas ir ļoti labs žests visiem cilvēkiem, kuriem grūti un kuri sūkstās, un kas varbūt neredz dzīvei jēgu. Viņš skatās un saprot, ka cilvēks ar tik smagām problēmām dzīvē cīnās un sasniedz savus mērķus. Tas varbūt sniedz motivāciju arī veselam cilvēkam iet un sasniegt savus mērķus” pārliecināts ir paralimpietis.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Kā skaidro Latvijas Televīzijas Sporta redakcijas vadītājs Andris Ušackis,

olimpisko un paralimpisko spēļu atspoguļošana ir kas tāds, kas sabiedriskajam medijam būtu jādara, tomēr finansējuma jautājums ir izšķirošs:

“Kad mums 2008.gadā bija krīze, mēs pat nepieļāvām domu, ka mēs varētu tērēt kaut kādus līdzekļus paralimpisko spēļu licences pirkšanai." Latvijas Televīzija vienmēr ir zinājusi, ka ceremonijas ir jārāda, bet finansiāli un saturiski to varēja paveikt tikai tagad.

Skaidrojot mediju interesi no komunikācijas puses, Latvijas Sabiedrisko attiecību profesionāļu asociācijas biedrs Mareks Matisons norāda, ka

pastiprināta mediju uzmanība paralimpiskajām spēlēm varētu būt skaidrojama ar nepiepildītajām gaidām olimpiskajās spēlēs.

“Ja iepriekš gan sabiedrība, gan žurnālisti koncentrējās uz sportistiem, kas piedalās olimpiādē jau vairākus gadus un gaidīja medaļas no [BMX braucēja Māra] Štromberga un gaidīja izcilu sniegumu no pludmales volejbola un citiem, tad tagad viņi, manuprāt, sāk atražot veiksmes stāsta mirkļus. Tas bija iemesls, kāpēc varbūt paralimpiskās spēles citu spēļu laikā šogad vairāk izpelnījās uzmanību no mediju puses,” spriež Matisons.

Nākamās paralimpiskās spēles notiks Tokijā 2020. gadā. Latvijas Televīzija atbild, ka, iespējams, varētu rādīt atklāšanas un noslēguma ceremoniju. Taču televīzija nav pārliecināta, vai tiešraidē varēs parādīt sportistu startus. Ušackis bilst, ka svarīgāk būtu nodrošināt intervijas no notikuma vietas.

Paralimpiskajās spēlēs Riodežaneiro šovasar piedalījās 11 Latvijas sportisti. Zelta medaļas Latvijai šajā olimpiādē nodrošināja Aigars Apinis diska mešanā un Daiga Dadzīte šķēpa mešanā. Tāpat Dadzīte tika pie bronzas diska mešanā, bet Edgars Bergs ieguva trešo vietu lodes grūšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti