Sporta ziņas

Jūrmalā septembrī norisināsies Eiropas čempionāts pludmales volejbolā

Sporta ziņas

Virslīgas klubos konstatēti četri saslimšanas gadījumi ar Covid-19

Par jauno LOK komitejas prezidentu ievēlēts Žoržs Tikmers

Vienīgo pretendentu Tikmeru ievēlē par Latvijas Olimpiskās komitejas prezidentu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 10 mēnešiem.

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālās asamblejas sesijā Žoržu Tikmeru piektdien ievēlēja organizācijas prezidenta amatā. 63 gadus vecais Tikmers LOK prezidenta vēlēšanās bija vienīgais kandidāts.

(papildināts pēc LOK viceprezidentu ievēlēšanas)
Tikmers saņēma 84 balsis par, viens balsotājs atturējās, bet pret viņa kandidatūru neviens nenobalsoja.

Olimpiskais vicečempions Tikmers sporta pārvaldībā darbojas jau 30 gadu un pauda pārliecību, ka jaunajā amatā spēs ieviest līdz šim neīstenotas pārmaiņas. Uzrunā pirms vēlēšanām Tikmers solīja, ka LOK darbā būs jauni akcenti jaunatnes iesaistīšanai olimpiskajos pasākumos. Viņš arī aicināja daļu LOK pilnvaru nodot sporta veidu federācijām, lai stiprinātu sporta sistēmu. 

Jaunā LOK vadība vēlas nostiprināt Latvijas Olimpisko vienību (LOV), kas pulcē valsts spēcīgākos atlētus individuālajos olimpiskajos sporta veidos. Pārredzamā nākotnē LOV varētu padarīt pieejamu arī sporta spēļu veidu pārstāvjiem, bet tam nepieciešams rīcības plāns un finansējums, teica Tikmers.

Covid-19 ietekmes dēļ atbalstu LOK ir apturējuši vairāki sadarbības partneri, kas olimpiskās komitejas budžetu samazina par 680 000 eiro.

Tikmers gan uzsvēra, ka LOK par to neskumst, un viņš pateicās par valsts atbalstu, piešķirot sportam 5 miljonus eiro atbalstu Covid-19 krīzes kompensēšanai. 

Par LOK ģenerālsekretāru ievēlēja Kārli Lejnieku, kurš iepriekš tādu pašu amatu ieņēma Latvijas Tenisa savienībā.

Lejnieks saņēma 87 balsis, viens atturējās, bet pret balsojušo nebija.

Balsošanā LOK viceprezidenta amatu saglabāja Einars Fogelis, kurš ir LOV priekšsēdētājs un Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents. Vēl divas viceprezidentu vakances aizpildīja Latvijas Džudo federācijas vadītājs un olimpiskais medaļnieks Vsevolods Zeļonijs, kā arī Latvijas Hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis. Visu trīs viceprezidentu kandidatūras izvirzīja Tikmers.

Iepriekšējie LOK prezidenti Vilnis Baltiņš un Aldons Vrubļevskis katrs komiteju vadīja 16 gadus. Līdzšinējais LOK prezidents Vrubļevskis informēja, ka darbu turpinās Latvijas Olimpiešu sociālajā fondā.

Tikmers sportista karjerā 1980.gadā PSRS četrinieka ar stūrmani sastāvā izcīnīja olimpisko sudraba godalgu, kā arī viņa rēķinā ir vairākas pasaules čempionātu medaļas. No 1992. līdz 2012.gadam Tikmers bija LOK viceprezidents, bet pēdējos astoņus gadus viņš LOK ieņēma ģenerālsekretāra amatu. Kopš 2006.gada Tikmers nemainīgi ir Latvijas delegācijas vadītājs olimpiskajās spēlēs.

LOK ģenerālajā asamblejā vēl ievēlēja LOK individuālos locekļus, izpildkomiteju un Revīzijas komisijas locekļus, kā arī apstiprināja 2019. gada pārskatu un 2020. gada budžetu 8,01 miljona eiro apmērā, vairāk nekā 70% finanšu paredzot olimpisko sporta veidu federāciju atbalstam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti