Starptautiskā Olimpiskā komiteja «izzinās ceļus» Krievijas un Baltkrievijas dalībai Parīzes spēlēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) trešdien apliecināja vēlmi turpināt izzināt iespējas un ceļus, kā Krievijas un Baltkrievijas sportisti varētu piedalīties 2024. gada Parīzes olimpiskajās spēlēs.

Krievijas un Baltkrievijas sportistu statusu SOK iepriekš nosauca par lielu dilemmu, ko ietekmējusi atsevišķu valstu valdību politiska nostāja. Lai gan lielākā daļa starptautisko sporta veidu federāciju seko pērn SOK pasludinātajam ieteikumam nepielaist sacensībām Krievijas un Baltkrievijas atlētus, aktuāls kļūst jautājums par abu agresorvalstu sportistu iespējamo dalību Parīzes olimpiskajās spēlēs.

SOK trešdien pauda nostāju, ka sportista piederība kādai noteiktai valstij nedrīkstētu kļūt par šķērsli dalībai sacensībās.

"Nevienam sportistam nevajadzētu liegt sacensties tikai viņa pases dēļ," paziņoja SOK. "Tādēļ būtu tālāk jāizzina iespējas [Krievijas un Baltkrievijas] sportistu dalības nodrošināšanai pēc stingriem nosacījumiem."

SOK vēstīja, ka visās rīkotajās konsultācijās dalībnieku "plašs vairākums" pauda atbalstu struktūrai, kas izzina iespējamos risinājumus Krievijas un Baltkrievijas sportistu atgriešanai sacensību apritē. SOK atgādināja, ka tikai katras starptautiskās federācijas ziņā ir noteikt starptautisku sacensību norises savā sporta veidā. 

Atzinīgi SOK novērtēja Āzijas Olimpiskās padomes piedāvājumu uzņemt Krievijas un Baltkrievijas sportistus tās pārraudzītajās kvalifikācijas sacensībās dalībai Parīzes spēlēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti