Rīta intervija

Intervija ar Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītāju Robertu Putni

Rīta intervija

Ledus ir sakustējies, tā par notikušo skandālu VID struktūrvienībās sacījis Kučinskis

Intervija ar Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretāru Žoržu Tikmeru

Rio olimpiskās delegācijas tiešie izdevumi šogad pārsniegs pusmiljonu eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 2 mēnešiem.

Cik izmaksās Latvijas delegācijas sagatavošana Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm un sportistu starta nodrošināšana, varēs aprēķināt tikai pēc četrgades vērienīgākā sporta notikuma noslēguma, bet šogad Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) budžetā šim mērķim paredzētie tiešie izdevumi ir nedaudz lielāki par 600 000 eiro, Latvijas Radio piektdien pastāstīja LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers, kurš būs arī olimpiskās delegācijas vadītājs. 

Tikmers ir apmierināts ar gatavošanās procesu olimpiskajām spēlēm un ir pārliecināts, ka galvenajiem kandidātiem ar finansēm problēmām nevajadzētu būt. Precīzas gatavošanās izmaksas gan varēs apzināt tikai pēc olimpisko spēļu noslēguma, uzsvēra Tikmers.

Šogad Rio olimpiskajām spēlēm paredzēts iztērēt 608 000 eiro, un pirmajā pozīcijā ir transporta izdevumi, jo lidojums katram delegācijas dalībniekam izmaksās apmēram 2000 eiro, bet Brazīlijā jānokļūst gan sportistiem, gan treneriem, ārstiem, tehniskajiem darbiniekiem un delegācijas vadībai.

Otra lielākā pozīcija izdevumos ir olimpiskās komandas ekipējums. Startam Rio Latvijas delegācijai tika izstrādāta jauna olimpiskā identitāte, ar ko LOK iepazīstināja jau iepriekš, bet aprīlī paredzēta tērpu prezentācija. 

Tikmers arī priecājas, ka Latvijas sportisti nav iesaistīti dopinga pārkāpumos, kas saistīti ar mildronāta lietošanu. LOK jau pērn oktobrī saņēma informāciju par mildronāta aktīvās vielas meldonija aizliegšanu no 1.janvāra un laicīgi brīdināja atlētus. Turklāt jebkādu preparātu lietošanu nosaka sporta ārsti, nevis paši atlēti, atgādināja LOK ģenerālsekretārs.

LOK nākotnei būtiskus jautājumus piektdien skatīs organizācijas Ģenerālās asamblejas sesijā. Paredzēts apstiprināt pārskatu par 2015.gadu, apspriedīs gatavošanos Rio olimpiskajām spēlēm, kā arī plānots apstiprināt 2016.gada LOK budžetu, kur 8,258 miljoni eiro paredzēti gan ieņēmumu, gan izdevumu pozīcijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti