Pēc Phjončhanas spēlēm atsakās atjaunot mežu kalnu slēpošanas trasēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 3 mēnešiem.

Vietējā pašvaldība pēc Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu noslēguma atteicās no sākotnējiem solījumiem atjaunot mežu kalnu slēpošanas trasēs, jo, neraugoties uz vides apsvērumiem, vēlas izveidot izklaides zonu, kas veicinātu atpūtnieku pieplūdumu vienā no Dienvidkorejas trūcīgākajiem un vismazāk apdzīvotajiem reģioniem, ceturtdien vēstīja aģentūra AP.

Čonsonas kalnu slēpošanas centra izveidošanai izcirta apmēram 60 000 koku reģionā, ko Dienvidkorejas valdība iepriekš bija atzinusi par aizsargājamu teritoriju seno koku un bioloģiskās daudzveidības dēļ. Pret atmežošanu asi protestēja vietējās vides organizācijas, izraisot būvniecības kavējumus, kas gandrīz liedza aizvadīt pārbaudes sacensības pirms olimpiskajām spēlēm. Pēc Phjončhanas spēļu noslēguma bija plānots kalnu slēpošanas trašu teritorijā atjaunot sākotnējo vidi.

Tomēr pašlaik Kanvonas provinces amatpersonas saka, ka grib saglabāt vismaz daļu kalnu slēpošanas trašu, lai izveidotu mūsdienīgu atpūtas zonu. Pašvaldībai arī būšot sarežģīti finansēt pilnīgu meža atjaunošanu, kas 20 gados izmaksātu apmēram 75 miljonus eiro. Pie trases jau ir uzbūvēta viesnīca un top vēl viena, kā arī pašvaldībā runā par kalnu riteņbraukšanas trašu un koncertzāles būvēšanu.

"Par vēlu runāt par vides kaitējumu Garivana kalnā," sacīja Kanvonas provinces gubernators Čojs Mūnsuns. "Nav iespējams simtprocentīgi atjaunot mežu, un daļu teritorijas vajadzētu izmantot sporta objektiem."

Par risinājumu jālemj Dienvidkorejas mežu dienesta komitejai, kas noteiks atjaunojamo zonu un tās robežas.

Eksperti uzskata, ka nav iespējams mežu pilnīgi atjaunot. Kalnu slēpošanas trašu celtniecības laikā strādnieki izraka simtiem koku un pārstādīja tos tuvējās nogāzēs, lai pēc olimpisko spēļu noslēguma atgrieztu tos atpakaļ sākotnējā augšanas vietā. Taču tagad gandrīz visi pārstādītie koki ir nokaltuši vai kalst, informēja vides aktīvistu grupa "Green Korea". Daļu pārstādīto koku izgāza vējš, turklāt celtniecības tehnika ir smagi sabojājusi zemsedzi.

Vēl 2008.gadā Dienvidkorejas valdība vēlāk olimpiskajām spēlēm upurēto teritoriju pasludināja par meža ģenētisko resursu rezervātu un aizliedza nepiederošu personu iekļūšanu tajā. Valdība savu lēmumu atcēla 2012.gada vasarā pēc Kanvonas pašvaldības un olimpisko spēļu rīkotāju lūguma, jo citviet nebija iespējams izvietot prasībām atbilstošu kalnu slēpošanas nobrauciena trasi.

Kritiķi norāda, ka olimpisko spēļu rīkotājiem bija iespēja izvēlēties citu norises vietu kalnu slēpošanas sacensībām, ja vien organizatori 2014.gadā izvēlētos sekot Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) iniciatīvai, kas ļauj ekonomisku apsvērumu dēļ izvēlēties sacensību rīkošanai jau iepriekš uzceltas bāzes. Tomēr vietējie rīkotāji tobrīd apgalvoja, ka mainīt kaut ko ir par vēlu, un celtniecība jau ir sākusies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti