Olimpiskās stipendijas vairos 15 Latvijas sportistu izredzes uz labu startu Rio

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Ar sporta veidu federāciju vadību saskaņoti Latvijas potenciālie olimpieši trešdien saņēma apliecinājumu Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) stipendijas "Rio 2016" piešķiršanai. Ar Olimpiskās solidaritātes programmas ietvaros piešķirto papildu finansējumu olimpiskajiem startiem varēs gatavoties 15 atlēti.

Stipendiju saņems deviņu sporta veidu atlēti, kuru izredzes startēt 2016.gadā Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs nav visiem vienādas, taču, izvērtējot kandidātus, no svara bija arī apņemšanās atbalstīt pēc iespējas plašāku sporta veidu klāstu. Stipendiāti ir Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) dalībnieki, tomēr viņu līdzšinējie panākumi nav tik izcili kā augstākā līmeņa sacensību medaļniekiem, tādēļ atlētiem ir noderīga katra iespēja rast pilnvērtīgiem treniņiem nepieciešamo finansējumu.

Stipendiju saņēmēju loku ietekmēja gan apstāklis, ka kandidātos netika iekļauti visaugstākos panākumus guvušie sportisti, kam jau ir nodrošinātas labas gatavošanās iespējas, gan arī nosacījums, ka olimpiskās solidaritātes atbalstu nevar saņemt atkārtoti, paskaidroja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis.

Olimpiskās stipendijas programma "Rio 2016" paredz finansiālu atbalstu sportistu treniņu procesa nodrošināšanai līdz 2016.gada 31.augustam, ja vien attiecīgais atlēts kvalificēsies olimpiskajam startam. Neveiksmes gadījumā atbalsts tiks pārtraukts, līdzko attiecīgajā sporta veidā noslēgsies olimpiskā kvalifikācija.

Airētāja Elza Gulbe par Olimpiskās solidaritātes stipendijas saņemšanu
00:00 / 00:47
Lejuplādēt

Latvijai atvēlētais kopējais olimpiskās solidaritātes programmas finansējums ir 169 200 ASV dolāru, paskaidroja LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. Katram sportistam mēnesī paredzēti 470 dolāri, no kuriem nedaudz vairāk kā trešdaļu var izmantot jebkādām vajadzībām, bet pārējā summa jātērē treniņu darbam ar sporta veida federācijas akceptu. Tikmers uzsvēra, ka olimpiskās solidaritātes atbalsts sportistiem ir ļoti svarīgs morālā aspektā, turklāt daudzām sporta veidu federācijām nav finansiāli viegli nodrošināt saviem atlētiem gatavošanās iespējas.

Stipendiātu apstiprināšanā LOK uzklausīja federāciju viedokli, taču bija jārēķinās ar nosacījumu informāciju SOK iesniegt ļoti laicīgi, tādēļ sportistu jaunākie sasniegumi varēja sarakstu neietekmēt. Taču sarakstā iekļuva gan jau titulēti sportisti, piemēram, pasaules čempionāta medaļniece cīņas sportā Anastasija Grigorjeva un Eiropas čempionātā godalgu guvusī vieglatlēte Laura Ikauniece, gan jauni talanti, kas pretendē uz dalību karjerā pirmajās olimpiskajās spēlēs.

Olimpiskās solidaritātes stipendijas saņemšana sportistiem arī uzliek pienākumus bez atkāpēm sekot godīgas spēles principiem, atgādināja Vrubļevskis. Stipendiju saņems sportisti, kas par kvalificēšanos olimpiskajam startam cīnīsies airēšanā, cīņas sportā, džudo, kanoe, modernajā pieccīņā, peldēšanā, riteņbraukšanā, svarcelšanā un vieglatlētikā.

Olimpiskās stipendijas "Rio 2016" ieguvēji: 

Airēšana: Elza Gulbe

Cīņa: Anastasija Grigorjeva, Armands Zvirbulis

Džudo: Jevgēņijs Borodavko

Kanoe: Dagnis Iļjins

Modernā pieccīņa: Pāvels Švecovs

Peldēšana: Jānis Šaltāns

Riteņbraukšana: Kristens Krīgers, Toms Skujiņš, Edžus Treimanis

Svarcelšana: Artūrs Plēsnieks

Vieglatlētika: Laura Ikauniece, Līna Mūze, Madara Palameika, Zigismunds Sirmais.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti