Rīta Panorāma

Bilžu grāmatu košums – LMA studentu darbu skate galerijā "Aminori"

Rīta Panorāma

Grupai "Bad Habits" jauns singls "Tavā prātā"

Intervija ar LOK prezidentu Žoržu Tikmeru

Olimpiskās komitejas prezidents Tikmers: Pirmoreiz taps LOK stratēģija 10 gadiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvijas Olimpiskajā komitejā (LOK) taps attīstības stratēģija 2020.-2030.gadam, kas būs pirmais šāds dokuments organizācijas vēsturē, pirmdien sarunā Latvijas Televīzijā teica jaunievēlētais LOK prezidents Žoržs Tikmers.

LOK stratēģijas tapšanā vienlīdz lielu ieguldījumu varēs sniegt gan LOK prezidents, gan ģenerālsekretārs, uzskata Tikmers. LOK vadībā Tikmers darbosies duetā ar ģenerālsekretāra amatā ievēlēto Kārli Lejnieku. Organizācijas prezidents uzsvēra, ka Lejnieks jau iepriekš strādāja LOK izpildkomitejā un apliecināja savas spējas Latvijas Tenisa savienībā, turklāt ģenerālsekretāram ir sava vīzija olimpiskās kustības attīstībai. 

"Pieredze, motivācija un vēlme strādāt dos vēlamo rezultātu," gatavību strādāt stratēģijas tapšanā pauda Tikmers.

Sākot darbu LOK prezidenta amatā, Tikmeram pirmā nedēļa lielākoties paies formālu procedūru veikšanai.

Taču tas neliegs jau plānot turpmākos darbus un tikties ar sporta veidu federāciju vadītājiem pirms pilnvērtīga darba sākšanas nākamnedēļ. Tikmers paskaidroja, ka pareizi jāizvieto spēki un jāsagatavo pirmā LOK izpildkomitejas sēde, kā arī jāizlemj, kādas komisijas veidot pilnvērtīgam organizācijas darbam.

"Jānodrošina mūsu [LOK] kā organizācijas stabilitāte, prognozējamība un nekavējoties jārisina visi darba jautājumi," teica Tikmers.

Viens Tikmera priekšlikums LOK juridiskajai komisijai būs sagatavot izmaiņas LOK statūtos, kas prezidentam paredzētu iespēju palikt amatā ne vairāk kā divus četru gadu termiņus. Olimpiskajā kustībā tas būtu jaunievedums Eiropas praksē, lai palielinātu jaudu un konkurenci, kā pēdējos gados zināmā mērā pietrūka, paskaidroja Tikmers. Viņš nešaubās, ka jau pēc četriem gadiem būs konkurence arī par LOK prezidenta amatu.

Lai palielinātu LOK finanšu iespējas, Tikmers plāno tikšanās ar potenciāliem atbalstītājiem jaunu ideju īstenošanai.

LOK ir divi lieli atbalstītāji - ''Latvijas Valsts meži'' un LMT, bet plānots uzrunāt arī mazākus uzņēmumus. LOK gada budžets pārsniedz 8 miljonus eiro, kas sasniegts, pateicoties arī valdības lēmumam par krīzes atbalstu, piešķirot 2 miljonu eiro mērķdotāciju.

Tikmers uzsvēra, ka pēc Tokijas olimpisko spēļu norises 2021.gadā jau sešus mēnešus vēlāk risināsies ziemas spēles Pekinā, un sponsoriem tas varētu būt interesanti.

Savulaik olimpisko sudraba medaļu airēšanā izcīnījušais Tikmers solīja, ka meklēs iespējas atbalstīt labākās airētājas, kas rudenī varētu piedalīties starptautiskās sacensībās. Tam nepieciešamas gan laivas, gan airi un pienācīgs sagatavošanās process. Arī airēšanas objektos būs investīcijas, sagatavojot tās jaunajam mācību gadam, teica Tikmers. 

LOK prezidents ir gandarīts, ka pēc nedēļas nogalē notikušajām vēlēšanām Olimpiskajā komitejā ir pieaudzis sieviešu skaits. Latvijā sievietes vada piecu sporta veidu federācijas, un divas dāmas - Ērika Āze un Lelde Laure - darbosies LOK izpildkomitejā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti