Latvijas Televīzija arī turpmāk pārraidīs olimpiskās spēles – tiesības iegūtas līdz 2032. gadam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Eiropas Raidorganizāciju apvienībai (EBU) un uzņēmumam "Warner Bros. Discovery" noslēdzot līgumu ar Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK), Latvijas Televīzija (LTV) ieguvusi tiesības arī turpmāk – no 2026. līdz 2032. gadam – Latvijā pārraidīt olimpiskās spēles, sniedzot iespēju skatītājiem vairāk nekā jebkad iepriekš vērot spēļu mirkļus un cīņas par medaļām.

EBU un "Warner Bros. Discovery" iesniedza kopīgu piedāvājumu SOK izsludinātajā konkursā un ieguva visas mediju tiesības pārraidīt 49 Eiropas valstīs ziemas olimpiskās spēles, kas 2026. gadā risināsies Milānā un Kortīnā d'Ampeco, Itālijā, vasaras olimpiskās spēles, kas notiks 2028. gadā ASV pilsētā Losandželosā, ziemas olimpiskās spēles 2030. gadā, kā arī vasaras olimpiskās spēles Brisbenā, Austrālijā, 2032. gadā.

Pēc pašreizējā līguma, kas noslēgts ar "Discovery Communications", LTV pārraidīs arī vasaras olimpiskās spēles 2024. gadā Parīzē, Francijā.

"Esmu gandarīts, ka LTV arī turpmāk Latvijas sabiedrībai nodrošinās pasaules nozīmīgāko sporta svētku atspoguļošanu," uzsvēra LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Priede. "Īpaši gribu izcelt veiksmīgo LTV un EBU sadarbību, kas vainagojusies ar tik būtisku vienošanos un nodrošinās, ka ikviens Latvijā varēs baudīt olimpiskā gara klātbūtni līdz pat 2032. gadam."

No 2026. gada EBU piederēs gan bezmaksas televīzijas, gan digitālo platformu tiesības.

LTV kā EBU dalīborganizācija varēs pārraidīt olimpisko spēļu saturu gan LTV1 un LTV7, gan tiešsaistes platformās un sociālajos medijos.

EBU ģenerāldirektors Noels Kurrans uzsvēra, ka sabiedrisko raidorganizāciju sadarbība sniegs iespēju parādīt olimpiskās spēles visā kontinentā vairāk nekā miljardam cilvēku, un neviena cita mediju zīmola spēkos nav garantēt tik lielas auditorijas sasniegšanu tik daudz platformās. 

"Mēs esam gandarīti EBU un dalībvalstu sabiedrisko raidorganizāciju ģimenes vārdā nodrošināt LTV olimpisko spēļu tiesības. Šis darījums parāda sabiedrisko raidorganizāciju pastāvīgo spēku pasaules sporta arēnā," pauda Kurrans.

EBU ģenerāldirektors arī uzsvēra, ka sportam jābūt pieejamam visiem un sabiedriskajiem medijiem ir jāpulcē auditorija, lai izbaudītu lielus nacionālas nozīmes mirkļus, iedvesmotu nākamo sportistu paaudzi un piesaistītu arvien vairāk sporta līdzjutēju jaunajiem sporta veidiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti