Latvijas Skolu ziemas olimpiskajā festivālā visvairāk medaļu rīdziniekiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Latvijas Skolu ziemas olimpiskā festivāla dalībnieki jau atgriezušies skolās, taču iegūtās emocijas un satiktie draugi rosinās pēc gada atkal pulcēties Ērgļos. Pēc provizoriskā medaļu kopvērtējuma nepārpēti palika Rīgas Franču liceja skolēni, izcīnot astoņas medaļas, no kurām trīs zelta.

Labāko sešiniekā arī Madonas Valsts ģimnāzija, Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, Siguldas Valsts ģimnāzija, Valmieras Viestura vidusskola, kā arī Jelgavas 4.vidusskola.

Negaidīti liels dalībnieku skaits šogad piedalījās ziemas orientēšanās sacensībās un lielajā skolu stafetē – sporta veidos, kas programmā bija iekļauti pirmo reizi festivāla vēsturē. Kā atzina 2012.gada Latvijas labākā sporta skolotāja nominācijā “Gada balva sportā”, Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas sporta skolotāja Ivete Daude, šogad jauninājumi deva iespēju savas prasmes parādīt arī vasaras sporta veidu pārstāvjiem.

Sacensībās distanču slēpošanā, kur vidējās distancēs brīvajā stilā ar intervāla startu sacentās vairāk nekā 200 dalībnieku, pie godalgām tika desmit novadu slēpotāji, bet visvairāk gan uzvaras, gan godalgotās vietas astoņās grupās nopelnīja rīdzinieki. Pilns medaļu komplekts tika gan otro labāko rezultātu uzrādījušajam Talsu novadam, gan arī Madonas un Cēsu novadiem, trijniekā divas reizes tika Alūksnes novada slēpotāji, bet vienu reizi uz goda pjedestāla kāpa Kokneses, Vecpiebalgas, Siguldas, Priekuļu un Ventspils novada slēpotāji.

Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis, klātienē vērojot atmosfēru uzsvēra, ka kopā mēs varam ļoti daudz, esam stipri un vēlēja “visiem nonākt līdz augstākajām Olimpa virsotnēm”.

Sacensību uzvarētājus bija ieradušies personīgi sveikt arī šī brīža Latvijas sporta slavenības, arī Eiropas čempione cīņas sportā Anastasija Grigorjeva, kontinenta uzvarētājs šķēpmešanā Zigismunds Sirmais, bet ar  festivāla vēstneses pienākumiem labi tika galā Rio olimpisko spēļu dalībniece burātāja Ketija Birzule.

Latvijas Skolu ziemas olimpiskais festivāls teica ardievas topošajiem olimpiešiem, atgādinot, ka savulaik Ērgļos  startējuši tādi Latvijas elites sportisti kā bobslejists Daumants Dreiškens, kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks, biatloniste Madara Līduma un citi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti