Rīta Panorāma

Saruna ar Raivi Dzintaru

Rīta Panorāma

Vācijā notiek "klusie vīrusa" karnevāli

Saruna ar Latvijas Olimpiskās komitejas prezidentu Žoržu Tikmeru

Latvijas Olimpiskās komitejas programma paver jaunajiem talantiem atbalsta iespēju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 3 mēnešiem.

Jaunajiem sporta talantiem būs iespēja pretendēt uz nozīmīgu finanšu atbalstu Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) un tās partneru īstenotajā atbalsta programmā, otrdien Latvijas Televīzijas "Rīta panorāmā" pastāstīja LOK prezidents Žoržs Tikmers. 

Programma sākta 2021.gadā bez valsts budžeta dalības, jo finansējumu nodrošina trīs LOK partneri. Programma paredzēta jaunajiem sportistiem vecumā no 16 līdz 20 gadiem, izvērtējot viņu sasniegumus pēdējos divos gados. Atbalsta piešķiršanai LOK analizēs sportista izaugsmi un potenciālu 2024.gada Parīzes olimpiskajās spēlēs, kā arī 2026.gada ziemas olimpiskajās spēlēs Milānā un Kortinā d'Ampeco.

Par iespēju pieteikties atbalstam LOK informēs sporta veidu federācijas. Sportistu, viņu treneru un pārstāvēto sporta veidu federāciju kopīgus pieteikumus LOK pieņems līdz 8.martam. Pieteikumus vērtēs LOK valde, kas izvirzīs sešus nominantus, no kuriem žūrijas komisija ar programmas sponsoru pārstāvjiem sastāvā noteiks trīs stipendiātus.

Plānots, ka finansiāli atbalstīs sešus pieteiktos kandidātus. Trīs atbalstītie pretendenti katrs saņems 25 000 eiro gadā, bet vēl trīs sportistu rocību papildinās 5000 eiro. Iesniegt pieteikumu var arī sportisti, kas jau ir iekļauti Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sastāvā un saņem valsts atbalstu.

Jauno programmu virzot kā pilotprojektu, LOK paredz iespēju stipendiju saņemt individuālo olimpisko sporta veidu pārstāvjiem, kā arī ekipāžām un komandām individuālajos sporta veidos. Perspektīvā ar attiecīgu finansējumu varētu attīstīt arī neolimpisko sporta veidu piesaistīšanu, paskaidroja Tikmers.

Sportisti turpina gatavošanos Tokijas olimpiskajām spēlēm un par to sarīkošanu LOK prezidenta pārliecību stiprina daudz lielākā informācijas aprite ar Starptautisko Olimpisko komiteju, kā arī plānotā sportistu dalība kvalifikācijas sacensībās. Tikmers atzina, ka par kvalifikāciju pandēmijas apstākļos ir arī bažas, tomēr LOK rēķinās, ka pat veiksmīgas kvalificēšanās gadījumā Latvijas delegācija Tokijā nebūs ļoti daudzskaitīga, jo varētu pulcēt apmēram 30 sportistu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti