Jaunatnes olimpiskās spēles pārceļ četrus gadus vēlāk

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Senegālas galvaspilsētā Dakarā 2022.gadā paredzētās jaunatnes olimpiskās spēles notiks 2026.gadā, trešdien paziņoja Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK). Spēles pārceltas pēc Senegālas prezidenta Makija Salla lūguma koronavīrusa pandēmijas dēļ.

Lēmumu neklātienes sanāksmē apstiprināja SOK izpildkomiteja un to vēl izskatīs piektdien SOK sesijā, bet sagaidāms, ka tā būs formalitāte. SOK atzina, ka izmaiņas radīs vilšanos daudziem jaunajiem sportistiem, bet aicināja viņus pieņemt lēmumu ar izpratni.

Jaunatnes spēļu rīkošana 2022.gadā radītu milzu operacionālus izaicinājumus gan SOK, gan nacionālajām olimpiskajām komitejām un starptautiskajām sporta veidu federācijām, jo uz 2021.gadu ir pārceltas Tokijas olimpiskās spēles. Ja jaunatnes sporta forums Senegālā notiktu 2022.gadā, tas nozīmētu trijos gados aizvadīt piecas spēles, paskaidroja SOK prezidents Tomass Bahs.

"Tā patiešām visiem būtu pārāk smaga darba nasta," teica Bahs.

SOK sagaida, ka jaunatnes spēļu pārcelšana ļaus visām iesaistītajām pusēm labāk plānot darbu situācijā, kad ir mainīts dažādu lielu sporta notikumu norises laiks un liels izaicinājums ir veselības aizsardzības krīze visā pasaulē. Arī pēc pārcelšanas jaunatnes spēles 2026.gadā nebūs vienīgais olimpiskais pasākums, jo togad paredzētas arī ziemas olimpiskās spēles Itālijā. 

Senegālā jau iepriekš bija sarežģījumi jaunatnes spēļu rīkošanā, jo valdība gada sākumā nepiešķīra pasākumam nepieciešamo finansējumu. SOK iepriekš allaž uzsvēra Senegālas rīkoto spēļu nozīmību, jo tas ir pirmais Āfrikā paredzētais olimpiskais sporta pasākums.

Jaunos olimpiešus Senegālā plānots uzņems trijās sacensību vietās - Dakarā, jaunajā pilsētā Diamniadio netālu no galvaspilsētas un piekrastes kūrortā Salijā. Bahs noliedza iespēju Senegālu aizstāt ar kādu citu rīkošanā ieinteresētu valsti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti