Frīģiešu cepuru tēli kļūst par Parīzes olimpisko un paraolimpisko spēļu talismaniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Francijas galvaspilsētā pirmdien iepazīstināja ar 2024. gada Parīzes olimpisko un paraolimpisko spēļu talismaniem, kuru lomās iejutušies divi komiksu varoņiem smurfiem līdzīgi frīģiešu cepuru tēli. Konusveida frīģiešu cepuri uzskata par franču revolūcijas brīvības simbolu.

Pēc dzīvnieku ēras olimpisko spēļu talismanu plejādē popularitāti iemantoja arī materializējušies mākslinieku fantāziju tēli, tomēr Parīzē rīkotāji uzskata savu risinājumu par īpašu. 

Parīzes spēļu zīmola direktore Žilī Matihina paskaidroja, ka nozīme un franču gara izpausme ir svarīgākais talismanu simbolā. Tādēļ par būtiskāko argumentu Francijas karoga krāsas ieguvušā talismana izvēlē kļuva spēja kļūt par ideāla iemiesojumu. Matihina atzina, ka vienubrīd rīkotāji pat izskatījuši iespēju spēlēs vispār iztikt bez talismana, nevis izvēlēties kādu tēlu bez dziļākas jēgas. 

"Pirmo reizi spēļu vēsturē talismans nebūs dzīvnieks, bet gan patiešām ideāls," teica Matihina. "Mēs gribējām, lai "Parīzes 2024" talismans spētu iemiesot uzskatus un dalīties ar tiem pasaulē. Tādēļ "Parīzes 2024" talismani ir frīģiešu cepures."

Parīzes olimpisko un paraolimpisko spēļu rīkotāji sagaida, ka talismani ar atsauci uz franču revolūciju arī palīdzēs revolucionizēt sabiedrību ar sporta starpniecību. 

Neraugoties uz līdzīgo izskatu, olimpiskais un paraolimpiskais talismans, to radītāju ieskatā, atšķirsies. Olimpiskais tēls iecerēts kā taktiķis un praktisks aprēķinātājs ar matemātisku un metodisku pieeju, turpretim ar skriešanas protēzi aprīkotais paraolimpiskais talismans būs spontānas enerģijas pārpilns. 

Parīzes olimpiskās spēles 2024. gadā notiks no 26. jūlija līdz 11. augustam, savukārt paraolimpieši sacentīsies no 28. augusta līdz 8. septembrim. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti