Divas trešdaļas Saporo iedzīvotāju neatbalsta ziemas olimpisko spēļu uzņemšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Japānas pilsētas Saporo izredzes kļūt par 2030. gada ziemas olimpisko spēļu mājvietu mazina sabiedriskās domas aptaujas rezultāti, divām trešdaļām aptaujāto iebilstot pret organizēšanas plāniem, pirmdien vēstīja vietējā avīze "Hokkaido Shimbun".

Saporo ir apturējusi pieteikuma virzību 2030. gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanai un paredz valsts mērogā veikt iedzīvotāju aptauju, lai noskaidrotu atbalsta līmeni pēc arvien plašākā korupcijas skandāla pērn aizvadīto Tokijas vasaras olimpisko spēļu organizēšanā. 

"Hokkaido Shimbun" veiktajā aptaujā 67% dalībnieku vecumā virs 18 gadiem atzina, ka neatbalsta olimpisko spēļu rīkošanu. Apmēram puse aptaujāto pauda viedokli, ka Saporo daudz svarīgāki jautājumi ir ielu uzturēšana ziemā un Covid-19.

Strikti pret spēļu rīkošanu iestājās 52% aptaujāto, bet 15% atbilžu autoru bija mērenāki iebildumi. Tikai 12% aptaujāto teica, ka noteikti atbalsta ziemas spēļu uzņemšanu, savukārt 21% balsu bija drīzāk par nekā pret. Kopš iepriekšējās aptaujas atbalsts ziemas spēļu sarīkošanai Saporo ir sarucis par apmēram 10%. 

Saporo uzskatīja par favorīti 2030. gada ziemas olimpisko spēļu sarīkošanai, tomēr Japānas pilsētas pašvaldībā uzskata, ka izmeklētāju veikums Tokijas olimpisko spēļu organizatoru koruptīvo saišu atklāšanā prasa situāciju izvērtēt no jauna. Saporo neatteicās no pretendēšanas uz olimpisko spēļu sarīkošanu, bet vēlas līdz pavasarim sagatavot jaunu operacionālo plānu. 

Pērn decembrī Saporo kandidēšanu uz olimpisko spēļu uzņemšanu par patlaban sarežģītu nosauca Hokaido prefektūras gubernators Naomiči Sudzuki. Saporo ir Hokaido prefektūras pilsēta. 

Starptautiskā Olimpiskā komiteja decembrī paziņoja lēmumu atlikt 2030. gada ziemas olimpisko spēļu rīkotāju nosaukšanu, norādot uz klimata pārmaiņu izraisītām neskaidrībām. Iepriekš rīkotājus bija plānots nosaukt jau 2023. gada rudenī.

Uz 2030. gada ziemas olimpisko spēļu uzņemšanu kandidē arī ASV pilsēta Soltleiksitija. Iepriekš pretendentu vidū bija Vankūvera Kanādā, kas nesaņēma pietiekamu pašvaldības atbalstu, kā arī Barselona un Saragosa Spānijā, kuras vēlāk dalību atsauca.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti