Devītās ziemas olimpiskās spēles - sniegu un ledu gādā Austrijas armija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Gadiem ritot, olimpiskās spēles top vērienīgākas, krāšņākas, unikālākas. Arī devītās ziemas olimpiskās spēles, kas 1964.gadā notika Insbrukā, Austrijā, nebija izņēmums. Insbruka kļuva par pirmo pilsētu, kas rīkoja sporta pasākumus plašā apkaimē, ļaujot vairāk nekā vienam miljonam fanu vērot sportistu cīņas. Turklāt, pateicoties televīzijai, Insbrukas spēlēm sekoja vairāk nekā miljards skatītāju visā pasaulē.

Pirmo reizi ziemas spēļu vēsturē olimpiskā uguns, iedegta senajā Olimpijā, tika pārraidīta uz sacīkšu norises vietu, lāpu stadionā ienesot austriešu kalnu slēpotājam Jozefam Rīderam, kurš startēja iepriekšējās ziemas olimpiskajās spēles Skvovelijā.

Olimpiskās uguns iedegšana atklāšanas ceremonijā
Olimpiskās uguns iedegšana atklāšanas ceremonijā

Arī datori savu olimpisko darbu paveica godam, nodrošinot precīzu rezultātu fiksēšanu un uzskaiti, kā arī vienmērīgu notikumu norisi. 

Devītās Ziemas olimpiskās spēles Insbrukā
00:00 / 03:37
Lejuplādēt

Neraugoties uz to, ka Insbruka  ir tradicionāls ziemas sporta kūrorts, dabas kaprīzes Alpu kalnos gan lika sevi manīt, jo sacīkšu trasēs vienkārši nebija sniega. Nācās lūgt palīgā Austrijas armijas spēkus, kas, veicot gandrīz vai varoņdarbu, sagādāja aptuveni 40 000 kubikmetru sniega kalnu slēpošanas nogāzēm un aptuveni 20 000 kubikmetru ledus bloku bobsleja-kamaniņu trasei, kur debitēja bobslejs.

Šīs olimpiskās spēles bija daudziem interesantiem sacīkšu momentiem pārbagātas.

Lūk, daži no tiem... Tieši Insbrukā savu triumfa gājienu sāka slavenie krievu daiļslidotāji Ludmila Belousova un Oļegs Protopopovs. Divas dienas pirms savas dzimšanas dienas bronzas godalgu izcīnīja amerikāņu jaunā daiļslidošanas zvaigzne Skots Allens, kļūstot par jaunāko sportistu, kurš saņēmis olimpisko medaļu. 18 gadīgā franču kalnu slēpotāja Marielle Gotšela bija  otrā slalomā aiz savas vecākās māsas Kristines, bet divas dienas vēlāk viņa apsteidza savu lielo māsu milzu slalomā. Itāļu bobsleja pilots Eiženijs Monti saņēma Pjēra de Kubertēna ordeni par cildenu sportisku rīcību, aizdodot ass skrūvi britiem Tonijam Nešam un Robinam Diksonam, kuri, tikai pateicoties šai rīcībai, kļuva par olimpiskajiem čempioniem, bet Itālijas bobslejists izcīnīja bronzas medaļu.

Slido Lidija Skobļikova
Slido Lidija Skobļikova

Izcilu sportisko formu Austrijā apliecināja padomju ātrslidošanas mašīna Lidija Skobļikova, saņemot četras zelta godalgas.

Viņa ir vienīgā sieviete pasaulē ziemas olimpisko spēļu vēsturē, kura izcīnījusi kopumā sešas zelta medaļas individuālajās sacensībās. Izcils sporta karjeras finišs Insbrukā  padevās zviedru slēpošanas karalim Sikstenam Jernbergam - viņš uzvarēja 50 kilometru distancē, kļūstot par sportistu, kurš ieguvis četras zelta, trīs sudraba un divas bronzas medaļas.

Diemžēl Austrijā notika arī traģisks negadījums - treniņā gāja bojā Lielbritānijas kamaniņu braucējs Kazimirs Kejs-Skrzpeskis un Austrālijas slēpotājs Ross Milns.

Vēl jāatgādina, ka Insbrukā startēja līdz tam lielākais olimpiešu skaits - 849 vīrieši un 200 sievietes, kas pārstāvēja 36 valstis, to vidū bija arī trīs olimpiskās debitantes Mongolija, Ziemeļkoreja un Indija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti