Četrkāršojas Tokijas olimpisko spēļu izmaksu tāme

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Tokijas 2020.gada olimpisko spēļu budžets var pārsniegt trīs triljonus Japānas jēnu (26,5 miljardus eiro), kas ir četras reizes lielāka summa nekā sākotnēji plānots. Tokijas mērs Juriko Koike ceturtdien solīja, ka izvērtēs ziņojumu, kurā uzņēmēji un sabiedriskie darbinieki aicina samazināt draudīgi pieaugušās olimpiskās izmaksas.

Tokija varētu atteikties no trīs jaunu sporta objektu būvēšanas, svītrojot projektā airēšanas un smaiļošanas kanālu, volejbola stadionu, kā arī ūdens sporta centru. Ja jaunos infrastruktūras objektus nebūvēs, tajos plānotās sacensības notiks citviet Tokijā vai ārpus galvaspilsētas.

Airēšanas un smaiļošanas centra izmaksas paredzētas 49 miljardu jēnu (430 miljonu eiro), taču vairāki sportisti apšaubījuši tā izvietojuma atbilstību valdošo vēju un neērtās piekļuves dēļ, turklāt nav skaidras vīzijas, kā objektu varētu izmantot pēc olimpisko spēļu noslēguma. Alternatīva iespēja ir sacensības rīkot jau gatavā airēšanas bāzē 400 kilometru uz ziemeļiem no Tokijas.

Eksperti arī piedāvā izmantot jau esošu peldbaseinu, nevis būvēt jaunu olimpisko ūdens sporta centru par 68 miljardiem jēnu (598 miljoniem eiro). Tāpat apšaubīta nepieciešamība iztērēt 40 miljardus jēnu (352 miljonus eiro) jaunai volejbola arēnai. Ziņojuma autori arī uzsvēra, ka pašlaik nav amatpersonas, kas uzraudzītu olimpisko spēļu budžeta ievērošanu.

Jau iepriekš Japānā atteicās būvēt ļoti dārgu olimpisko stadionu, jo sabiedrības sašutumu izraisīja pēc sākotnējā projekta plānotās 200 miljardu jēnu (1,75 miljardu eiro) izmaksas. Pērnā gada beigās apstiprināja jaunu stadiona projektu, kura realizēšana izmaksās 122 miljardus jēnu (1,07 miljardus eiro).

Sākotnējā pieteikumā Tokijas olimpisko spēļu sarīkošanas izmaksas lēsa apmēram 734 miljardu jēnu (6,5 miljardu eiro) apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti