Čempione septiņcīņā Tiama: Maniem vecākiem olimpisko spēļu biļetes varētu nebūt pa kabatai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Divas olimpiskās zelta medaļas septiņcīnā izcīnījusī Beļģijas vieglatlēte Nafisatu Tiama ir pārsteigta par 2024. gada Parīzes olimpisko spēļu biļešu cenām un atzina, ka viņas vecākiem tādēļ, iespējams, būs jāatsakās no iespējas redzēt un atbalstīt meitu klātienē.

Sagaidāms, ka Tiama 2024. gadā pretendēs izcīnīt trešo olimpisko zeltu pēc kārtas. Sportiste par nožēlojamu nosauca situāciju, kurā atlēti nodrošina olimpisko spēļu rīkotājiem milzu ienākumus, tostarp par ieejas biļetēm, bet viņu vecākiem nesamērīgo izmaksu dēļ nebūs iespēju redzēt sacensības klātienē.

"Sportisti rada šovu, bet neesmu pat droša, ka mana ģimene spēs ierasties un redzēs mani. Tas ir tik dārgi," Beļģijas avīzei "La Derniere Heure Les Sports" teica 28 gadus vecā Tiama. "Olimpisko spēļu biļešu cenas mani šokē visvairāk."

Parīzes olimpisko spēļu rīkotāji par biļetēm plāno gūt 1,4 miljardu eiro ienākumus, bet ir izpelnījušies kritiku par augstajām cenām. Tiamas jaunākais brālis bija pieteicies izlozei, lai iegādātos olimpisko biļešu komplektu, tomēr ģimenē nolēma tās neiegādāties dārgo izmaksu dēļ, un tā vietā gaidīs iespēju tikt pie biļetēm uz atsevišķām sacensībām. 

Vieglatlētikā olimpisko biļešu cenas sniedzas līdz 690 eiro. Lētākās olimpiskās biļetes pārdos par 24 eiro, bet apmēram puse no tām publiski nebūs iegādājama, jo tās izplatīs Parīzē vietējās komūnās. 

Biļešu tirdzniecības pirmajā fāzē, iegādājoties komplektus, bija jāpērk ieejas kartes vismaz uz trim sacensībām, bet katras biļetes minimālā cena daudzos sporta veidos bija 80 eiro. Tas gan neliedza interesentiem izpirkt visas pieejamās biļetes uz sacensībām kāpšanas sportā, paukošanā, džudo, breika dejās, skeitbordā, triatlonā un BMX. 

Nākamā biļešu tirdzniecības fāze sāksies maijā, kad būs iespējams iegādāties arī atsevišķu biļeti uz katrām sacensībām, kā arī atklāšanas un slēgšanas ceremonijām. Pēdējais biļešu pārdošanas posms startēs 2023. gada beigās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti