Sporta ziņas

OHL 1. finālspēle HK "Zemgale/LBTU" - HK "MOGO/LSPA"

Sporta ziņas

Latvijas čempionāta pusfināla 3. spēle "Jēkabpils Lūši" - "RTU/Robežsardze/Jūrmala "

LOK nobalso pret izmaiņām statūtos un reorganizāciju

Latvijas Olimpiskās komitejas biedri balsojumā neatbalsta reorganizācijas plānu

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) biedri trešdien neatbalstīja grozījumus LOK statūtos, kas pavērtu ceļu uz reorganizāciju un apvienošanos ar Latvijas Sporta federāciju padomi (LSFP). 

LOK ģenerālās asamblejas sesijā grozījumus statūtos un to apstiprināšanu jaunā redakcijā atbalstīja 39 biedri un 60 bija pret. Savukārt LOK reorganizāciju, pievienojot tai LSFP, atbalstīja 35 biedri, un 63 biedri aizklāti nobalsoja pret.  

Olimpiskās komitejas biedri neatbalsta apvienošanos ar Sporta federāciju padomi
00:00 / 04:50
Lejuplādēt

Reorganizācijas plānu, kas paredzētu apvienošanos ar LSFP, gatavojās realizēt līdz jūlija vidum, ja attiecīgs lēmums tiktu pieņemts martā LOK ģenerālajā asamblejā.

Lai parakstītu apvienošanās līgumu, bija nepieciešams divu trešdaļu biedru atbalsts abās organizācijās. 

Apvienošanās vairotu LOK iespējas un pilnvaras noteikt visas Latvijas sporta sistēmas attīstību, jo organizācija kļūtu par vienīgo valsts partneri sporta nozares politikas īstenošanā. Lai LOK varētu uzņemt arī neolimpisko sporta veidu federācijas, Olimpiskajai komitejai vispirms būtu jāgroza statūti.

Viens no rosināto izmaiņu virzītājiem LOK prezidents Jānis Buks atzina, ka sporta sabiedrība nenoticēja piedāvātajam plānam, bet tādēļ darbs neapstāsies un turpināsies, kā iepriekš.

Jānis Buks par LOK biedru lēmumu neatbalstīt apvienošanos ar LSFP
00:00 / 00:20
Lejuplādēt

"Cerēju, ka sporta sabiedrība ir vairāk nobriedusi un gatava mainīties. Mainīties, lai paliktu spēcīgāka. Acīmredzot vairākums diemžēl to nevēlas," atzina Buks. "Ja ir zināms svārstīgo biedru apjoms, tad ar aktīvu darbību viņus var ietekmēt."

Pret reorganizāciju pēc pašreizējā plāna aicināja balsot Latvijas sporta izglītības iestāžu (LSII) Direktoru padomes vadītāja Diāna Zaļupe. Viņa uzsvēra, ka

sporta saimniecībā ir daudz nepilnību, un vispirms gan LOK, gan LSFP būtu katrai pašai jāsakārto savas lietas.

Zaļupe par neskaidriem nosauca arī pēc pārmaiņām sasniedzamos mērķus un organizācijas struktūru, jo jaunais modelis gan bija radīts, bet bez skaidrības par tā praktisku darbošanos. 

Diāna Zaļupe par LOK biedru lēmumu neatbalstīt apvienošanos ar LSFP
00:00 / 03:51
Lejuplādēt

"[Solītais] ieguvums vienkārši bija – mēs būsim liela, viena organizācija. Mēs būsim slaveni, vareni, lieli, un būs ietekme. Tā tas dzīvē nenotiek – ietekmi nopelna ar darbu un ar konkrētiem mērķiem, un redzējumu, kā mēs tālāk gribam darboties," teica Zaļupe.

Sporta organizācijas nākotnē varētu atgriezties pie vienotas struktūras izveides, bet noteikti ne tagad, jo vispirms jāvienojas olimpisko sporta federāciju vidē, piebilda Zaļupe. 

Aivars Platonovs par LOK biedru lēmumu neatbalstīt apvienošanos ar LSFP
00:00 / 05:45
Lejuplādēt

Savukārt Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Aivars Platonovs oponēja, ka jautājums šoreiz bija par ideju un principu, nevis kādām atsevišķām mazsvarīgām nepilnībām. Platonovs saskata, ka

federāciju pretenzijas iepriekš nebija tik skaļas, kā izskanēja sesijā. 

"Mani apbēdina, ja mēs visu laiku runājam, ka viss ir slikti, bet, kad ir jārīkojas, tad mēs paliekam runājot, ka nevajag, jo, iespējams, būs vēl sliktāk. Nu, nebūtu. Domāju, ka šis [lēmums] ir liels zaudējums gan Olimpiskajai komitejai un visām federācijām, kā arī sporta sabiedrībai kopumā."

LSFP kopsapulces balsojumam pēc LOK biedru lēmuma turpinājumā praktiski nebija nozīmes, tomēr tas notika. LSFP balsojumā 58 federāciju biedri atbalstīja darba turpināšanu organizāciju apvienošanā. LOK prezidents Buks gan neuzskata, ka Olimpiskās komitejas balsojumu tādēļ varētu uzskatīt par vērstu tieši pret LOK vadību.

LOK Revīzijas komisijas vadītājs Andris Feldmanis sesijā atklāja dažus pārkāpumus LOK valdes rīcībā, ka tā esot pretēji statūtiem izmaksājusi atlaišanas kompensāciju bijušajai mārketinga un komunikācijas darbiniecei Dacei Gulbei. Revīzijas komisija arī pārmeta LOK vadībai, ka viens atbalstītāju pulkā piesaistītais uzņēmums vēl aizvien darbojas Krievijas tirgū. LOK Finanšu departamenta direktore Aija Buša informēja, ka pilnvērtīga sadarbība ar šo partneri nav sākta, un vēl tiek vērtēts, kā tā varētu notikt.

Savukārt Feldmanis pēc, Eiropas modernās pieccīņas federācijas (ECMP) mājaslapā pieejamās informācijas, ir organizācijas viceprezidents. ECMP mītne ir Krievijā, un federāciju vada Krievijas funkcionāre Tatjana Ardabijeva.

LOK sastāvā ir 39 olimpisko sporta veidu federācijas, biedrība "Latvijas Olimpiešu klubs", kā arī 32 individuālie locekļi ar balstiesībām. Apvienošanās plāns paredzēja, ka individuālu locekļu vairs nebūs, līdz ar to 32 sporta aprindās gana ievērojami balsotāji zaudētu tiešu ietekmi.

LSFP veido 95 biedri, tomēr 27 sporta veidu starptautiskās federācijas nav Starptautiskās Olimpiskās komitejas atzītas, tādēļ tās, pievienojoties LOK, būtu tikai asociēto biedru statusā bez balsstiesībām. 

Valsts sportā vēlas vienu sabiedrisku organizāciju kā sadarbības partneri, tādēļ turpmāk jāgaida, kāda būs politiķu reakcija uz LOK lēmumu.

LOK arī sliecas sūtīt delegāciju uz Parīzes olimpiskajām spēlēm, vienlaikus turpinot darbu, lai tiktu pieņemti precizēti lēmumi par sportistiem no Krievijas un Baltkrievijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti