Sporta ziņas

Zviedri sakauti, Latvijas hokejisti pirmoreiz sasniedz pasaules čempionāta pusfinālu

Sporta ziņas

(Zīmju valodā). Sporta ziņas

LOK ģenerālsekretāra amatu šodien ārkārtas Asamblejā saglabā Kārlis Lejnieks

Lejnieks balsojumā saglabā Olimpiskās komitejas ģenerālsekretāra amatu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās asamblejas ārkārtas sesijā piektdien delegāti nobalsoja pret Kārļa Lejnieka atstādināšanu no LOK ģenerālsekretāra amata.

Pret Lejnieka atstādināšanu bija nobalsojuši 55, bet par – 39 delegāti.

Sesijā tiek izskatīti jautājumi par izskanējušo informāciju attiecībā uz iespējamo interešu konfliktu LOK prezidenta darbībā, par sporta nozares sabiedriskā sektora sadarbības uzlabošanu un pārvaldības modeļa izstrādi, par LOK ģenerālsekretāra atsaukšanu, kā arī, ja nepieciešams, par LOK valdes locekļu pienākumu izpildi un valdes locekļu vēlēšanu noturēšanu.

Kā parasti, debatēs uzstājās daudz runātāju, un lielākā daļa, šķiet, bija Lejnieka pusē, kas arī atspoguļojās balsojumā. Tas bija mazliet negaidīti, jo publiskajā telpā un daudzos medijos iepriekš daudz plašāk bija dzirdams LOK vadības pretinieku viedoklis. Balsojums par Lejnieku bija aizklāts, atšķirībā no visiem pārējiem, un asamblejas sākumā to akceptēja gandrīz visi klātienē esošie LOK biedri, lai gan par to arī bija nelielas diskusijas.   

Normunds Barinovs par Olimpiskās komitejas vadības darbības stilu
00:00 / 00:48
Lejuplādēt

Debatēs jau pats pirmais runātājs - vindsērfinga pārstāvis Normunds Barinovs - bija viens no spilgtākajiem Lejnieka oponentiem. Barinovs teica, ka Olimpiskās komitejas nu jau bijušais prezidents Žoržs Tikmers piedāvājis 5000 eiro vindsērfinga federācijai, kurai vajadzēja tikai "uztaisīt projektu". 

Kārlis Lejnieks par Olimpiskajā komitejā veicamajiem darbiem
00:00 / 00:37
Lejuplādēt

Lejnieks gan sacīja, ka Barinova stāstījumā ir bijuši sagrozīti fakti, taču neminēja konkrēti, kas neatbilst patiesībai.

Nākamā LOK ārkārtas asambleja, kurā arī būs paredzētas prezidenta vēlēšanas, notiks 11.jūlijā.

Līdz tam LOK valde joprojām paliks tikai ar vienu personu – Lejnieku, bet četras nedēļas pirms vēlēšanu sesijas sākuma ir jābūt izvirzītiem kandidātiem. Tas nozīmē, ka LOK biedriem ir divarpus nedēļas, lai izvirzītu LOK prezidenta amata kandidātus.

Kopējā gaisotne šajā ārkārtas asamblejā bija diezgan haotiska. Pagāja vesela stunda, līdz tika apstiprināta darba kārtība. Bija arī neizpratne sākumā, par ko tika jautāts balsot, arī par atsevišķu punktu izņemšanu vai iekļaušanu darba kārtībā. Atšķīrās viedokļi par juridiskām niansēm, proti, vai Lejnieka atsaukšanas gadījumā organizācijai būtu juridiska pārstāvniecība, bet šobrīd tas vairs nav aktuāli, par cik Lejnieks paliek amatā.

Sākotnēji ārkārtas asamblejas darba kārtībā bija arī jautājums par LOK prezidenta atsaukšanu, taču pagājušajā nedēļā Žoržs Tikmers pats atkāpās no amata, "uzņemoties atbildību, kā arī lai pasargātu Latvijas sportistus un arī savu ģimeni no aizkulišu intrigām un nepamatotiem apvainojumiem".

Pēc Tikmera atkāpšanās LOK vadītāja funkcijas pilda Lejnieks, kurš LOK faktiski vadīja jau pēdējās nedēļas, jo Tikmeram pēc operācijas ir darbnespējas lapa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti