Starptautiskā Olimpiskā komiteja: Kremlis pasaulē meklē atbalstu Sadraudzības spēlēm

Krievijas plāns sarīkot Sadraudzības spēles ir cinisks mēģinājums politizēt sportu un vienlaicīgs vairāku ANO rezolūciju pārkāpums, otrdien paziņoja Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK). Krievija izvērš intensīvas diplomātiskas aktivitātes, lai nodrošinātu pēc iespējas plašāku valstu pārstāvību septembrī plānotajās Sadraudzības spēlēs.

Plāns sarīkot Sadraudzības spēles ir acīmredzams Olimpiskās hartas pārkāpums un rīkotāju mērķi ir nepārprotami politiski, norādīja SOK. 

"Krievijas valdība ar delegāciju un vēstnieku, kā arī ministriju un citu valdības struktūru dalību ir sākusi ļoti intensīvu diplomātijas uzbrukumu, vēršoties pie valstu valdībām visā pasaulē," vēstīja SOK. "Tas ir Krievijas Federācijas cinisks mēģinājums politizēt sportu."

Sadraudzības spēļu rīkotāju politisko motivāciju vēl jo skaidrāk atklāj centieni mērķa valstīs apiet sporta organizācijas,

tādējādi vairojot risku sportistiem tikt ekspluatētiem politiskas propagandas kampaņā. SOK apsūdzēja Krieviju arī absolūtā necieņā pret antidopinga standartiem un sporta sacensību integritāti.

Pasaules Antidopinga organizācija (WADA) pagājušajā nedēļā pauda bažas par Sadraudzības spēlēm, jo uz tām neattiektos Pasaules antidopinga kodekss, pakļaujot sportistus veselības riskam un kompromitējot godīgas spēles principus. 

Krievijas vadoņa Vladimira Putina rīkojums paredz Sadraudzības spēles rīkot ik četrus gadus, sākot ar 2024. gadu, kad sacensības 25 vasaras sporta veidos plānotas no 15. līdz 29. septembrim Maskavā un Jekaterinburgā. Ziemas Sadraudzības spēles Krievija plāno 2026. gadā Sočos, kas 2014. gadā iemantoja bēdīgu slavu ziemas olimpiskajās spēlēs, kur saimnieki izvērsa plašu valsts atbalstītu dopinga shēmu. 

SOK direktors saziņai ar nacionālajām olimpiskajām komitejām Džeimss Makleods iepriekš norādīja, ka Sadraudzības spēļu organizatori – Starptautiskā Sadraudzības asociācija – ir Krievijas valdības finansēta politiska organizācija. 

Krievijai kā Padomju Savienības tikumu mantiniecei ir pieredze Sadraudzības spēļu rīkošanā.

Pirmās Sadraudzības spēles notika 1984. gadā, kad PSRS un astoņas citas Austrumu bloka valstu boikotēja Losandželosas olimpiskās spēles. Krievija militārā iebrukuma Ukrainā dēļ kā valsts nebūs pārstāvēta Parīzes olimpiskās spēlēs, kas notiks no 26. jūlija līdz 11. augustam. 

KONTEKSTS:

Starptautiskā Olimpiskā komiteja nolēma sniegt agresorvalstu Krievijas un Baltkrievijas sportistiem iespēju 2024. gada Parīzes olimpiskajās spēlēs individuālajos sporta veidos startēt kā neitrāliem atlētiem, ja viņi nav saistīti ar valsts spēka struktūrām un nepauž atbalstu karam.

SOK izpildkomiteja pērn oktobrī uz nenoteiktu laiku apturēja Krievijas Olimpiskās komitejas pilnvaras, bet tas neliedz iespēju atsevišķiem sportistiem neitrālā statusā piedalīties Parīzes spēlēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti