«Ghetto Games» aizsācējs Elbakjans: Pieļauju, ka Krievijas un Baltkrievijas sportisti Parīzē nestartēs

Pret Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalību Parīzes olimpiskajās spēlēs iestāsies noteiktas puses, kas pamudinās Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK) atteikties no agresorvalstu atlētu uzaicināšanas arī neitrālā statusā, pirmdien Latvijas Radio teica ielu kultūras un sporta kustības "Ghetto Games" aizsācējs Raimonds Elbakjans.

SOK decembrī lēma par labu noteiktām prasībām atbilstošiem Krievijas un Baltkrievijas sportistiem neitrālā statusā individuālos sporta veidos startēt 2024. gada Parīzes olimpiskajās spēlēs. Rietumos nosodīja agresorvalstīm labvēlīgo SOK lēmumu, bet tikai Baltijā un Ziemeļvalstīs sporta organizācijas pauda asus iebildumus. Elbakjans gan uzskata, ka SOK atkārtoti izskatīs jautājumu par Krievijas un Baltkrievijas dalību, neļaujot agresorvalstu sportistiem Parīzē startēt arī neitrālā statusā. 

Raimonds Elbakjans par Parīzes olimpiskajām spēlēm
00:00 / 02:22
Lejuplādēt

Elbakjans rosina lēmumu pieņemšanā vairāk rēķināties ar pašu sportistu likteņiem. Viņš ir pārliecināts, ka anonīmā aptaujā vairāk sportistu apliecinātu gatavību startēt Parīzē.

"Šobrīd ir uzņemts ļoti agresīvs kurss, ka Latvija varētu nestartēt [Parīzes spēlēs], neiedziļinoties ļoti daudzās detaļās," teica Elbakjans. "Ceru, ka pirmkārt beigsies karš Ukrainā  – tas ir pats svarīgākais. Nākamā lieta, lai šie likteņi, īpaši sporta veidos, kur cilvēki gatavojas un visu dzīvi tām [olimpiskajām spēlēm] pakārto... Lai pāris cilvēku izsaucienu dēļ nebūtu tā, ka viņi palaiž vējā savu galveno mērķi."

Elbakjans pazīst daudz Krievijas un Baltkrievijas sportistu, kuri uzturas ārzemēs un ir ļoti lielā opozīcijā savu valstu politiskajai vadībai. Viņi jūtoties ļoti slikti gan par karu Ukrainā, gan savu piederību agresorvalstij.  

Olimpiskajās spēlēs Elbakjans ļoti grib redzēt pasaulē spēcīgākos sportistus, bet tajā pašā laikā apzinās, ka sports ir kļuvis vairāk nekā politizēts. 

KONTEKSTS:

Latvija jautājumā par 2024. gada olimpiskajām spēlēm Parīzē pirmkārt gaidīs Ukrainas viedokli un lēmumu par tālāko rīcību, norādīja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM). Ministrijā saskata iespēju īstenot dažādu rīcību, bet galvenais ir panākt Krievijas un Baltkrievijas sportistu nepiedalīšanos olimpiskajās spēlēs, nevis Latvijas atlētu palikšanu mājās. 

Latvijas Olimpiskās komitejas vadība uzskata, ka pašlaik runāt par olimpisko spēļu boikotu ir nevietā, bet kopā ar partneriem jāstrādā, lai nepieļautu Krievijas un Baltkrievijas sportistu startu. 

Parīzes olimpiskās spēles Francijas galvaspilsētā 2024. gadā notiks no 26. jūlija līdz 11. augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti