Panorāma

Pīlēns iepazīstina ZZS ar savu redzējumu

Panorāma

Panorāma

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents atkāpjas

Tikmers atstāj Latvijas Olimpiskās komitejas prezidenta amatu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Žoržs Tikmers ir nolēmis atstāt amatu un noliek pilnvaras, trešdien informēja LOK. Tikmers atzina, ka darbā ir pieļāvis kļūdas, bet noliedza, ka būtu pārkāpis kādus likumus.

LOK Ģenerālā asambleja ārkārtas sesijā 26. maijā paredzēts izvērtēt informāciju par Tikmera iespējamo interešu konfliktu LOK prezidenta darbībā un tiktu skatīts jautājums par viņa atsaukšanu no amata.

Tikmers pauda, ka ar gandarījumu var atskatīties uz sasniegumiem un sava darba rezultātiem, jo LOK netika likvidēta, un savā 101. darbības gadā  joprojām ir neatkarīga, finansiāli stabila un vadošā sporta organizācija valstī. Tikmers paziņoja, ka LOK prezidenta amatā ir godprātīgi strādājis sporta nozares attīstībai un nav pārkāpis nevienu Latvijas normatīvo aktu, bet tajā pašā laikā arī ir pieļāvis kļūdas un uzņemas par to atbildību.

Interviju Latvijas Televīzijai viņš trešdien atteica, bet rakstiskā atbildē pieminēja arī ģimenes locekļu iesaistīšanu.

"Jebkurā gadījumā kļūda tā ir, esmu to pieļāvis un nevairos no atbildības," pauda Tikmers. "Vēlos uzsvērt, ka te nav runa par to, ka būtu notikušas kādas darbības ar Latvijas Olimpisko komiteju vai citu sportam domātu finansējumu."

Tikmers arī pieminēja, ka ar viņa atkāpšanos saistītā ģimenes locekļu dalība lielākajā daļā kapitālsabiedrību, kuru līdzīpašnieces kādā brīdī bija vai joprojām ir Tikmera bijusī sieva Gita Ducmane un tagadējā dzīvesbiedre Inese Celmiņa, tika izbeigta 2019. gadā un informācija par uzņēmumiem bijusi publiski pieejama.

66 gadus vecais Tikmers uzskata, ka par viņa darbību ir radīts nepareizs priekšstats. 

"Pēdējā laikā gan ap manu vārdu tika prasmīgi organizētas puspatiesībās balstītas runas un izteiktas aizdomas, radot greizu priekšstatu par manu un LOK darbu. Diemžēl šādi ir izpaudusies cīņa par krēsliem LOK un resursu pārdali, kas tai sekos," pauda Tikmers. "Aizkulišu cīņas, savstarpējie aizvainojumi un aizdomu ēna noteikti neveicina veselīgu sportisku garu un rezultātu sasniegšanu. Ir skaidrs, ka laiks, kad visi vienoti strādājām komandā, ir noslēdzies. Kā ikvienam, kas dara, arī man ir bijušas kļūdas. Uzņemoties atbildību, kā arī lai pasargātu Latvijas sportistus un arī savu ģimeni no aizkulišu intrigām un nepamatotiem apvainojumiem, esmu pieņēmis lēmumu nolikt Latvijas Olimpiskās komitejas prezidenta pilnvaras."

Jau ziņots, ka LOK un Latvijas Basketbola savienība (LBS) šomēnes iesaistījās publiskā un konfliktējošā viedokļu apmaiņā pēc tam, kad Latvijas Televīzijas (LTV) "Sporta studijas" intervijā ar LOK prezidentu Tikmeru atklātībā nāca informācija par viņa bijušo un esošo ģimenes locekļu iesaisti uzņēmos, kas sniedz pakalpojumos olimpiskajiem centriem.

LTV Sporta ziņu redakcija ziņoja, ka

vairāki ar Tikmeru saistīti uzņēmumi bijuši ilggadēji piegādātāji LOK un tās paspārnē esošajiem olimpiskajiem centriem.

Dažiem no tiem tas bijis laikā, kad Tikmers bija LOK viceprezidents un ģenerālsekretārs, bet pāris centriem – kad viņš jau kļuvis par LOK prezidentu.

LTV guva apstiprinājumu informācijai par pieciem uzņēmumiem – SIA "SC Kafe", SIA "Ice Ring", SIA "Plus Fitness", SIA "Express Travel" un SIA "Rumba koģenerācija" –, kuros līdzīpašnieces kādā brīdī bijušas vai joprojām ir Tikmera bijusī sieva Gita Ducmane un tagadējā dzīvesbiedre Inese Celmiņa. Trīs uzņēmumos Celmiņa kļuvusi par līdzīpašnieci Ducmanes vietā, kad Tikmers no Ducmanes šķīries.

Šo uzņēmumu darbības nozares ir ēdināšana, trenažieru īre, slidotavas apgāde, koģenerācija un ceļošanas pakalpojumi. Atsevišķos uzņēmumos kapitāldaļas pieder arī bijušā LOK prezidenta Viļņa Baltiņa dzīvesbiedrei un bijušā finanšu direktora Alda Āboliņa meitai, ziņoja LTV.

Tikmers noraidījis aizdomas par iespējamu interešu konfliktu un saistībā ar izskanējušo informāciju paziņojis, ka varot saskatīt LBS vēlmi īstenot pret viņu vērstu nomelnošanas kampaņu cīņā par ietekmi LOK.

Sportista karjerā Tikmers 1980. gadā PSRS četrinieka ar stūrmani sastāvā izcīnīja olimpisko sudraba godalgu, kā arī viņa rēķinā ir vairākas pasaules čempionātu medaļas. No 1992. līdz 2012. gadam Tikmers bija LOK viceprezidents, bet turpinājumā astoņus gadus ieņēma LOK ģenerālsekretāra amatu, līdz 2020. gadā viņu kā vienīgo pretendentu ievēlēja organizācijas prezidenta amatā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti