Ģenerālsekretārs Lejnieks turpinās vadīt Olimpisko komiteju, atkāpties viņš negrasās

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks pēc LOK prezidenta Žorža Tikmera atkāpšanās ir kļuvis par organizācijas faktisko vadītāju un sarunā ar Latvijas Radio trešdien norādīja, ka amatu pamest patlaban negrasās.

Par Lejnieka iespējamo palikšanu ģenerālsekretāra krēslā 26. maijā būs jālemj LOK Ģenerālās asamblejas sesijas dalībniekiem. Savukārt jautājums par neuzticības balsojumu Tikmeram līdz ar viņa atkāpšanos vairs nav aktuāls. 

Izmaiņas Latvijas Olimpiskās komitejas vadībā
00:00 / 04:35
Lejuplādēt

Lejnieks paskaidroja, ka nav zinājis par Tikmera nodomu atkāpties, un organizācijā izveidojusies situācija tiks vērtēta trešdien LOK valdes sēdē. Sagaidāms, ka LOK darbs ierastajā ritmā turpināsies līdz 26. maijam, jo Lejnieks jau bija organizācijas faktiskais vadītājs pēdējās pāris nedēļas tādēļ, ka Tikmeram ir darbnespējas lapa un viņš atgūstas pēc sirds operācijas.  

LOK Juridiskā dienesta vadītājs Raitis Keselis sarunā ar Latvijas Radio paskaidroja, ka LOK statūti tiesības pārstāvēt organizāciju atsevišķi paredz gan prezidentam, gan ģenerālsekretāram, tādēļ vismaz līdz Ģenerālās asamblejas sesijai LOK ikdienas darbība nav traucēta. LOK ir darboties spējīga arī sadarbībā ar ārējiem partneriem.

Ja LOK izpildkomitejas locekļiem būs ieteikumi par radušās situācijas turpmāku risinājumu, jautājumu tālāk skatīs ģenerālās asamblejas sesijā, teica Keselis. Viņš uzskata, ka līdz LOK sesijai aktīvas darbības nav sagaidāmas.

Kārlis Lejnieks par Latvijas Olimpiskās komitejas turpmāku darbību
00:00 / 01:27
Lejuplādēt

Paziņojumā LOK mājaslapā Tikmers pauda pārliecību, ka pret viņu vērstās darbības ir dažādas izpausmes cīņai par varu LOK un resursu pārdali, kas sekošot vēlāk. Tikmers arī uzsvēra, ka nevienu normatīvo aktu viņš nav pārkāpis.

Tikmera paziņojums par atkāpšanos no LOK prezidenta amata ir zināms pārsteigums, taču ļoti negaidīts tas nav. Pēc norādēm uz Tikmera iespējamu interešu konfliktu LOK prezidenta amatā viņš konfliktēja ar Latvijas Basketbola savienību (LBS), paužot aizdomas, ka LBS rīko apvērsumu Olimpiskajā komitejā. Taču pagājušajā nedēļā Tikmers publiski atvainojās Basketbola savienībai, nosaucot savus iepriekšējos izteikumus par pārāk emocionāliem, un aicināja turpināt kopīgi strādāt sporta labā.

Iesniegumu par neuzticību LOK vadībai iepriekš parakstīja vairākas lielās sporta federācijas, tostarp Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF), kuras vadība saskata sportā kopumā ļoti sasāpējušas problēmas. LRF ģenerālsekretārs Toms Markss sarunā ar Latvijas Radio teica, ka sports nav spēcīgs partneris Izglītības un zinātnes ministrijai, un ir nepieciešams jauns līderis, kas spētu stingri iestāties par nozares interesēm.

Aprīlī Latvijas Televīzijas (LTV) "Sporta studijas" intervijā ar LOK prezidentu Tikmeru atklātībā nāca informācija par viņa bijušo un esošo ģimenes locekļu iesaisti uzņēmumos, kas sniedz pakalpojumus olimpiskajiem centriem. LTV Sporta ziņu redakcija ziņoja, ka

vairāki ar Tikmeru saistīti uzņēmumi bijuši ilggadēji piegādātāji LOK un tās paspārnē esošajiem olimpiskajiem centriem.

Dažiem no tiem tas bijis laikā, kad Tikmers bija LOK viceprezidents un ģenerālsekretārs, bet pāris centriem – kad viņš jau kļuvis par LOK prezidentu.

LTV guva apstiprinājumu informācijai par pieciem uzņēmumiem – SIA "SC Kafe", SIA "Ice Ring", SIA "Plus Fitness", SIA "Express Travel" un SIA "Rumba koģenerācija" –, kuros līdzīpašnieces kādā brīdī bijušas vai joprojām ir Tikmera bijusī sieva Gita Ducmane un tagadējā dzīvesbiedre Inese Celmiņa. Trīs uzņēmumos Celmiņa kļuvusi par līdzīpašnieci Ducmanes vietā, kad Tikmers no Ducmanes šķīries.

Šo uzņēmumu darbības nozares ir ēdināšana, trenažieru īre, slidotavas apgāde, koģenerācija un ceļošanas pakalpojumi. Atsevišķos uzņēmumos kapitāldaļas pieder arī bijušā LOK prezidenta Viļņa Baltiņa dzīvesbiedrei un bijušā finanšu direktora Alda Āboliņa meitai, ziņoja LTV.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti