ASV Olimpiskā komiteja: Lēmumam par Krievijas sportistiem nepieciešama skaidri definēta neitralitāte

ASV Olimpiskā un paralimpiskā komiteja (USOPC) ceturtdien atkārtoti apliecināja atbalstu Ukrainai, bet tajā pašā laikā neizslēdza iespēju Parīzes olimpiskajās spēlēs startēt agresorvalstu Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem, ja vien būs skaidri definēts viņu statuss kā neitrāliem dalībniekiem, vēstīja aģentūra "Reuters".

USOPC prezidents Džīns Saikss paskaidroja, ka viņa vadītā organizācija ieklausītos un izvērtētu procedūru, kas paredzētu Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalību patiesi neitrālā statusā. USOPC atbalsta Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) rīcību, saglabājot pašreizējās sankcijas pret agresorvalstīm, bet nodrošinot iespēju olimpiskajās spēlēs startēt patiešām neitrāliem Krievijas un Baltkrievijas atlētiem.

Lielākās bažas USOPC ir par neitralitātes noteikšanas kritērijiem. 

"Tikai šo neitralitātes un godīgas spēles nosacījumu izpildīšanas gadījumā mēs ticam, ka var dominēt olimpiskais gars. Ko šī neitralitāte patiesībā nozīmēs, kādi būs tās nosacījumi?" teica Saikss. 

USOPC prezidents paskaidroja, ka no sportistiem un sporta organizācijām saņemtā informācija liecina par vēlmi olimpiskajās spēlēs Parīzē redzēt visus spēcīgākos atlētus, bet tikai gadījumā, ja tas notiek drošā vidē un pēc godīgas spēles noteikumiem.

"Ir ļoti pamatotas bažas un pat skepticisms, vai šie nosacījumi var tikt izpildīti," piebilda Saikss.

Parīzes olimpiskās spēles 2024. gadā plānotas no 26. jūlija līdz 11. augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti