Parīzes spēļu organizatori: Par krievu un baltkrievu dalību pēdējo vārdu teiks Olimpiskā komiteja

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Parīzes olimpisko spēļu rīcības komitejas vadītājs Tonijs Estangē 500 dienu pirms nozīmīgā sporta foruma sākuma norādīja, ka pēdējo vārdu par iespēju startēt Krievijas un Baltkrievijas sportistiem teiks Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), otrdien vēstīja aģentūra AFP. 

SOK nodomam rast ceļu Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalībai Parīzē neitrālu atlētu statusā netrūkst oponentu, tomēr ir arī pretējas rīcības piemēri. Starptautiskā Paukošanas federācija iepriekš martā kļuva par olimpiskajos sporta veidos pirmo organizāciju, kas ļāva Krievijas un Baltkrievijas sportistiem atgriezties apritē un pretendēt uz dalību Parīzes spēlēs. 

Pašlaik nav pieņemts lēmums, vai Krievijas un Baltkrievijas sportisti Parīzes olimpiskajās spēlēs piedalīsies, un spēļu rīcības komiteja nav tā, kas pieņems lēmumu, paskaidroja Estangē.

"Starptautiskās federācijas pašlaik pieslīpē savus kvalifikācijas nosacījumus, lai būtu zināms, vai Krievijas un Baltkrievijas sportisti drīkstēs šajā kvalifikācijā piedalīties," teica Estangē. "Tad SOK atkarībā no starptautisko federāciju lemtā pat gadījumā, ja Krievijas un Baltkrievijas sportisti būs kvalificējušies, varēs teikt, vai ļaus viņiem piedalīties spēlēs vai ne."

Estangē par prioritāti nosauca nevis olimpiskās spēles, bet gan ātru situācijas risinājumu, lai vislabāk atbalstītu Ukrainas tautu un sportistus. Estangē atzina, ka jautājumu par Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalību ir apspriedis ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu, bet vēlreiz uzsvēra SOK izšķirošo lomu.

Par Parīzes spēļu veiksmīgu norisi Estangē nešaubās, jo līdz šim tirdzniecībā nonāca 13 miljoni biļešu, bet interesentu to iegādei bijis daudz vairāk. 

"Mēs jūtam, ka ir visas nepieciešamās sastāvdaļas, lai spēļu maģija nostrādātu," teica Estangē.

Parīzes olimpiskās spēles 2024. gadā plānotas no 26. jūlija līdz 11. augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti