Zviedrijā valdība atbalsta kandidēšanu 2030. gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanai

Zviedrijā valdība atbalsta kandidēšanu 2030. gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanai, vēsta Zviedrijas Olimpiskā komiteja (SOC). Zviedrija kā partneri spēļu uzņemšanai uzrunājusi Latviju ar nolūku izmantot Siguldas ledus trasi kamaniņu sporta, bobsleja un skeletona sacensībām.

(papildināts ar Latvijas Olimpiskās komitejas teikto)
Saņemot Zviedrijas sporta ministra Jākoba Fošsmeda apstiprinājumu, Zviedrija var turpināt darbu kandidatūras virzībā, SOC paziņojumā citēts organizācijas vadītājs Hanss von Utmans.  

Zviedrijā ziemas olimpisko spēļu rīkošanas pretendenti nodrošina valsts atbalstu
00:00 / 03:57
Lejuplādēt

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks sarunā Latvijas Radio pastāstīja, ka Zviedrijā pieņemtais lēmums ļaus turpinājumā risināt oficiālas sarunas, jo galvenais partneris ir saņēmis piekrišanu spēļu rīkošanai. 

"Tālāk jau mēs iesaistīsim visus nepieciešamos partnerus, jo, kā atceramies, Siguldas kamaniņu, bobsleja un skeletona trase ir valsts īpašumā, tā ka valsts būs tiešā veidā iesaistīta," teica Lejnieks.

Kā olimpisko spēļu mājvieta paredzēta Stokholma, tāpat sacensības notiktu arī Orē, Estešundā un Fālunā, kas jau ir sniegušas pašvaldību garantijas.

"Mums ir plašs politisks atbalsts visās šajās pašvaldībās un ļoti labs dialogs ar Stokholmu, Sēdertelji un Solnu," pavēstīja Hanss von Utmans. "Mums ir arī plašs atbalsts biznesa vidē, kas saskata lielus ieguvumus Zviedrijas tēlam no olimpisko un paralimpisko spēļu norises. Uzņēmēji ir pauduši atbalstu [olimpisko spēļu] sarīkošanai gan mutiski, gan rakstiski."

Pagājušajā nedēļā par savu kandidatūru oficiāli paziņoja Francija, kas 2030. gada olimpiskās spēles plāno uzņemt Alpu reģionos. Šveice par savas kandidatūras izvirzīšanu lems mēneša beigās.

Pēc Zviedrijas Olimpiskās komitejas informācijas, Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) decembrī paziņos, ar kuriem potenciālajiem organizatoriem nākamajā fāzē turpinās sarunas par 2030. un 2034. gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanu. Nākamajā sarunu posmā pusēm jāvienojas arī par spēļu rīkošanas līguma nosacījumiem un garantijām. 

Kur sarīkot 2030. un 2034. gada ziemas olimpiskās spēles, SOK varētu paziņot 2024. gadā. 

Zviedrija uz ziemas olimpisko spēļu rīkošanu neveiksmīgi kandidējusi jau astoņas reizes, iepriekšējā piegājienā cīņā par 2026. gada spēlēm zaudējot Milānai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti