Panorāma

100 pusaudži ar pašnāvības risku pabeiguši īpašu programmu

Panorāma

Panorāma

Atsevišķi LOK biedri pieprasa prezidenta nomaiņu

Daļa Latvijas sporta federāciju prasa pirms termiņa vēlēt Olimpiskās komitejas prezidentu

Nedaudz vairāk kā trīs mēnešus pirms Parīzes olimpisko spēļu sākuma atsevišķas Latvijas Olimpiskajā komitejā (LOK) ietilpstošas sporta federācijas pieprasījušas jauna LOK prezidenta vēlēšanas rīkot agrāk, nekā tas bija paredzēts. Federācijās uzskata, ka pašreizējais LOK prezidents Jānis Buks ir nepietiekami cīnījies par sporta finansējumu un kopējām interesēm. Buks darbu LOK gan būtu gatavs turpināt.

Par LOK prezidenta vēlēšanu rīkošanu agrāk, nekā tas plānots sākotnēji, 21 sporta federācija paziņojusi vēstulē. Tajā uzsvērts, ka komitejas vadība jāuztic tādiem cilvēkiem, kas saņēmuši LOK locekļu sniegtu pilna termiņa mandātu. Vēstuli parakstījušās federācijas, kas vairumā gadījumu pārstāvēto sportistu ziņā ir salīdzinoši nelielas, atsaucas uz faktu, ka

Buks, kurš amatā ir vien kopš pērnās vasaras, pats iepriekš norādījis, ka strādās tikai līdz nākamajām LOK prezidenta vēlēšanām un uz atkārtotu termiņu nekandidēs.

Latvijas Alpīnistu savienībā uzskata, ka Bukam atvēlētais pilnvaru termiņš ir tuvu beigām, tādēļ ilgāk vilkt garumā jauna LOK vadītāja ievēlēšanu neesot jēgas.

"Kad cilvēkam termiņš darbam tuvojas beigām, viņš nav baigi motivēts uzsākt lielus darbus. Tāpēc, ja nāks jauns cilvēks, kuram būs plānā šie lielie darbi, – jo ātrāk viņš sāks, jo ātrāk būs rezultāti," pauda Alpīnistu savienībā.

Latvijas Televīzijas "Panorāmas" aptaujātās sporta veidu federācijas, kas vēstuli parakstījušas, nosauca arī citus iemeslus nepieciešamībai pēc jauna LOK vadītāja.

Īpaši svarīgs ir naudas jautājums, vairākām federācijām uzskatot, ka līdzšinējā vadība par sporta interesēm nav cīnījusies pietiekami.

Tāpat valdība jau ir sākusi veidot jauno valsts budžetu, un tas tieši ietekmēs arī sportam piešķirto naudu 2025. gadā.

"Mums ir vitāli svarīgi sportam panākt vairāk naudas, jo mēs ļoti labi saprotam, ka sportā naudas ir par maz," teica Latvijas Handbola federācijas viceprezidents Raimonds Lazdiņš. "Ir jāatjauno un jāizveido šis, nosauksim tā – sporta fonds, un tās ieceres virzībai ir nepieciešams spēks, pilna laika mandāts un darbs no pirmās dienas."

Arī Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis iestājas par nepieciešamību ātrāk ievēlēt jaunu LOK prezidentu. 

"Es gribētu redzēt īstu sporta interešu aizstāvi, kas iet un cīnās. Viņu met pa durvīm ārā, viņš lien pa logu iekšā, un otrādi. Es vēlos tādu, kas beidzot var pierādīt, ka sports ir pabērna lomā," savu nostāju pauda Ekmanis.

LOK prezidents Buks norādīja, ka jautājums par agrāku vēlēšanu rīkošanu tiks izskatīts nākamajā nedēļā.

Buks darbu prezidenta amatā būtu gatavs turpināt līdz septembrim, kas ir pašlaik noteiktais jauno vēlēšanu laiks.

"Tas ir mans darbs, man biedri ir uzticējuši šo darbu veikt, un es to arī esmu gatavs veikt pēc labākās sirdsapziņas un pēc absolūti vislabākajiem standartiem," pastāstīja Buks. "Tā, lai tiktu ievērotas visu [LOK] biedru visas intereses."

Vēstules autori jaunās vēlēšanas, tādējādi nomainot Buku LOK vadītāja amatā, aicina rīkot 7. jūnijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti